!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Najwięksi pracodawcy na Mazurach

Praca KONTER Sp. z o.o. - wytwórca konstrukcji stalowych

16 czerwca 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 20 głosów

20 głosów

1 komentarz

Praca KONTER Sp. z o.o. - wytwórca konstrukcji stalowych
KONTER Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem założonym w Kurzętniku przed 15 laty. Firma w tym czasie zdobywała pozycję jednego z lokalnych liderów w branży konstrukcji stalowych na terenie Warmii i Mazur. Obecnie spółka działa na rynku konstrukcji stalowych oraz szeroko rozumianej stolarki.

To jednak niejedyne obszary działalności przedsiębiorstwa. Spółka KONTER oprócz obróbki stali posiada także własną Okręgową Stację Kontroli Pojazdów. Firma przez lata swojej działalności dynamicznie się rozrastała i choć nie jest jednym z największych pracodawców w regionie, to zdecydowanie zwraca na siebie uwagę potencjalnych pracowników. Właśnie dlatego warto się jej przyjrzeć nieco bliżej.

Działalność firmy KONTER Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo KONTER Sp. z o.o. działa na rynku od 15 lat i ciągle się rozwija. Głównym trzonem działalności firmy jest wykonawstwo konstrukcji stalowych, a także ogólnie rozumiana ślusarka. Firma świadczy również kompleksowe usługi tokarsko-frezarskie oraz spawalnicze.

Źródło: http://konter.com.pl/index.php/galeria/

Spółka zajmuje się także wykonywaniem konstrukcji maszyn i urządzeń przemysłowych, a współpraca z innymi przedsiębiorstwami z branży metalowej pozwala na ciągłe podnoszenie jakości usług. Zakłady produkcyjne firmy mogą się pochwalić certyfikatem ISO 9001:2015.

Obecnie KONTER Sp. z o.o. posiada trzy hale produkcyjne oraz rozbudowany park maszynowy. Firma już teraz planuje inwestycje pozwalające między innymi na zwiększenie udźwigu produkowanych elementów, co pozwoli podjąć się nowych wyzwań. Spółka chwali się na swojej stronie internetowej, że wykonała już 12 476 konstrukcji dla 576 różnych klientów.

Przedsiębiorstwo działa nie tylko w zakresie produkcji konstrukcji stalowych i obróbki metali. Firma jest również właścicielem Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, która posiada długą tradycję w regionie. Od 2016 roku przedsiębiorstwo współpracuje także z koncernem DEKRA, co pozwala na dokonywanie badań technicznych na najwyższym poziomie.

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów należąca do firmy KONTER Sp. z o.o. wykonuje kompleksowe badania techniczne:

  • pojazdów osobowych;
  • pojazdów ciężarowych;
  • autobusów;
  • motocykli i motorowerów;
  • przyczep i naczep;
  • ciągników rolniczych i przyczep rolniczych.

Praca w firmie KONTER Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo KONTER Sp. z o.o. nie prowadzi na swojej witrynie internetowej działu kariery, a sama firma jest raczej niewielkim pracodawcą, który zatrudnia około 50 osób. Wygląda też na to, że rotacja w spółce nie jest duża, ponieważ rzadko trafiają do sieci oferty pracy pochodzące od tej firmy. Jeżeli już się pojawiają, to należy ich szukać na portalach zajmujących się rynkiem, pracy takich, jak np. Aplikuj.pl.

KONTER Sp. z o.o. zajmuje się przede wszystkim konstrukcjami stalowymi oraz ślusarstwem. Oznacza to, że firma najczęściej będzie poszukiwała specjalistów z tej branży. Ostatnia oferta pracy w firmie KONTER Sp. z o.o. dotyczyła zresztą stanowiska ślusarza.

Video

Archiwalne ogłoszenia pracy w KONTER Sp. z o.o. nie mówią także o benefitach, na jakie mogą liczyć pracownicy. Jedynie firma wspomina o rekompensowaniu kosztów dojazdu do pracy. Ciężko więc stwierdzić, czy pracownicy otrzymają możliwości rozwoju oraz pozapłacowe dodatki uatrakcyjniające warunki zatrudnienia.

Opinie o firmie KONTER Sp. z o.o.

Szukając zatrudnienia, wiele osób chce najpierw poznać potencjalnych pracodawców. Służą temu między innymi portale zbierające opinie o pracodawcach. Za ich pomocą można zarysować sobie wstępny obraz danej firmy, do której chce się aplikować. Trzeba jednak pamiętać, aby takie wpisy traktować z pewną dozą rezerwy, ponieważ portale z opiniami często są miejscem do wylewania żalów.

Jednak z wielu powtarzalnych wpisów można wyciągnąć pewne wnioski. Jak to jest w przypadku firmy KONTER Sp. z o.o.? Okazuje się, że opinii jest niewiele, co może być dobrym znakiem. Z pojedynczych wpisów można jednak wywnioskować, że zarobki nie należą do najbardziej atrakcyjnych w branży. Z drugiej strony opinii w sieci jest jak na lekarstwo, a przedsiębiorstwo rzadko poszukuje nowych pracowników, więc rotacja w zespole wydaje się być bardzo mała. Niewykluczone więc, że warunki zatrudnienia nie są złe.

Kontakt z firmą KONTER Sp. z o.o.

Osoby zainteresowane pracą w firmie KONTER Sp. z o.o. mogą się posiłkować danymi publikowanymi w ogłoszeniach o pracę. W razie spontanicznej aplikacji lub innych spraw można skorzystać z danych opublikowanych na stronie firmy www.konter.com.pl lub z zamieszczonego tam formularza kontaktowego.

KONTER Sp. z o.o.

ul. Sienkiewicza 19

13-306 Kurzętnik

tel.: +48 536 593 089

e-mail: sekretariat@konter.com.pl

produkcja@konter.com.pl

Firma KONTER Sp. z o.o. jest ciągle rozwijającym się przedsiębiorstwem działającym w branży konstrukcji stalowych. Spółka potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów, co oznacza, że nie jest pracodawcą dla każdego. Ciężko ocenić, jakie warunki zatrudnienia oferuje, ale patrząc na brak oznak dużej rotacji, można założyć, że aplikowanie do tej firmy będzie dobrym pomysłem. Przynajmniej w celu przekonania się, co KONTER Sp. z o.o. ma do zaoferowania.

Podziel się

1 komentarz

Izolda

Izolda

Prosperowanie firmy jak widać jest bardzo dobre. Rekrutacja na różne stanowiska jest przeprowadzana w celu pozyskania najlepszych prcowników.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.