Twoje wsparcie w rekrutacji

Praca Impexmetal S.A. - polski potentat w handlu metalami nieżelaznymi

Praca Impexmetal S.A. - polski potentat w handlu metalami nieżelaznymi
Impexmetal powstał w 1951 roku jako państwowe przedsiębiorstwo handlu zagranicznego. Firma miała za zadanie handel metalami nieżelaznymi oraz ich półfabrykatami i łożyskami. Przedsiębiorstwo rosło w siłę, aby z czasem stać się niezwykle ważnym graczem na światowych rynkach. Dziś Impexmetal S.A. doskonale prosperuje i jest ważną częścią Grupy Kapitałowej Boryszew.

Impexmetal S.A. może się pochwalić działalnością handlową na rynkach wszystkich kontynentów. Spółka współpracuje z około 270 partnerami zagranicznymi oraz z blisko 1120 firmami polskimi. Rozbudowana sieć handlowa nie tylko przyciąga nowych klientów, ale także daje szansę na rozwój kariery młodym handlowcom. Co więcej, Impexmetal S.A. jest właścicielem bądź głównym udziałowcem aż 28 spółek, w tym 5 zakładów produkcyjnych. Firma generuje przeszło 2000 miejsc pracy, więc nie dziwi fakt, że budzi zainteresowanie wśród osób planujących swoją karierę.

Warto się przyjrzeć bliżej działalności oraz historii spółki Impexmetal S.A. Polska firma przeszła ciekawą drogę od państwowego przedsiębiorstwa po świetnie prosperującą prywatną spółkę podbijającą świat.

Historia firmy Impexmetal S.A.

Impexmetal został powołany do życia w 1951 roku jako państwowe przedsiębiorstwo handlu zagranicznego. Firma powstała w czasach dynamicznego rozwoju polskiego przemysłu, który pracował głównie na potrzeby utrzymania ZSRR. Impexmetal specjalizował się w obrocie metalami nieżelaznymi, ich półfabrykatami oraz łożyskami.

Wielki sukces przyszedł w latach 70. minionego stulecia. Impexmetal został pierwszym polskim przedsiębiorstwem handlu zagranicznego notowanym na Londyńskiej Giełdzie Metali (London Metal Exchange). Koniec lat 80. przyniósł poszerzenie działalności firmy o produkty stalowe.

Kolejnym ważnym krokiem w rozwoju firmy było przekształcenie przedsiębiorstwa w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa pod nazwą Impexmetal S.A. Od dnia 24 czerwca 1997 roku Impexmetal S.A. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma z czasem ukierunkowała się głównie na sektor aluminium oraz półproduktów z miedzi. W 2005 roku Impexmetal S.A. został wcielony do Grupy Kapitałowej Boryszew.

Działalność firmy Impexmetal S.A.

Grupa Impexmetal stała się jedną z największych grup przemysłowych posiadających obszerną ofertę wyrobów z metali kolorowych. Przedsiębiorstwa zrzeszone w grupie oferują wysokiej jakości produkty z aluminium, miedzi, cynku, mosiądzu oraz ołowiu. Impexmetal S.A. może się także pochwalić szerokim asortymentem łożysk.

Przedsiębiorstwo oferuje produkty kilku dużych zakładów produkcyjnych będących częścią Grupy Impexmetal, a co za tym idzie Grupy Kapitałowej Boryszew.

Impexmetal S.A. oferuje produkty firm:

  • Impexmetal S.A. Aluminium Konin
  • Hutmen S.A.
  • Walcownia Metali Dziedzice S.A.
  • Baterpol S.A.
  • ZM Silesia S.A. Oddział Huta Oława
  • ZM Silesia S.A. Zakład Katowice
  • FŁT Polska Sp z o.o

Grupa Kapitałowa Impexmetal w 2011 roku została sklasyfikowana na 95 miejscu prestiżowego rankingu 500 największych firm tygodnika "Polityka". Grupa awansowała ze 130 miejsca zajmowanego rok wcześniej. Wśród firm z przemysłu metalowego Impexmetal zajął 4 pozycję. Grupa do dziś pozostaje w czołówce swojej branży.

W 2018 roku Impexmetal S.A. Aluminium Konin zdobyło nagrodę Fabryka Roku w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Trade Media International.

Praca w firmie Impexmetal S.A.

Pracę w Impexmetal S.A. należy rozpatrzyć na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zatrudnienie w Hucie Aluminium Konin, będącej bezpośrednio pod zarządem Impexmetal S.A. W tym wypadku zakład zatrudnia specjalistów hutnictwa oraz pracowników na linie produkcyjne przygotowujące blachy i taśmy z aluminium.

Na prace w Impexmetal można także patrzeć z punktu widzenia całej Grupy Impexmetal. Takie spojrzenie oznacza zatrudnienie także w innych spółkach, których właścicielem bądź głównym udziałowcem jest Impexmetal S.A. Działalność Grupy Impexmetal skupia się na przemyśle metalowym, więc zatrudnienie znajdą tu głównie osoby chcące podjąć pracę w hutach i zakładach metalowych. Pewnym wyjątkiem są zakłady produkujące łożyska FŁT Polska Sp. z o.o.

Wszystkie firmy wchodzące w skład Grupy Impexmetal potrzebują także pracowników administracji czy handlowców. Jednak takie stanowiska stanowią mniejszość.

Opinie o firmie Impexmetal S.A.

Poszukując pracy, bardzo często przed aplikowaniem kandydat chce poznać warunki zatrudnienia w danej firmie. Najlepszym sposobem jest uzyskanie informacji od obecnych pracowników, ale spotkanie z nimi nie jest zawsze możliwe. Z pomocą przychodzą portale zbierające opinie o pracodawcach. Można na nich znaleźć wpisy poruszające kwestie związane z warunkami pracy czy atmosferą.

Na temat Impexmetal S.A. również można znaleźć informacje w sieci, choć trzeba przyznać, że rzeczowych opinii nie ma zbyt wiele. Przede wszystkim w temacie Impexmetal S.A. Aluminium Konin można wyczytać, że zarobki wypadają dość przeciętnie i to w porównaniu do innych spółek należących do Impexmetal S.A. Opinie o zarobkach są jednak zróżnicowane i z jednej strony słychać, że te są nie najlepsze, a z drugiej zaś, że w regionie nie można liczyć na wiele lepszych opcji.

Pracownicy Hutmen S.A. podkreślają, że praca nie jest zła, ale też nie jest to kariera marzeń. W Walcowni Metale Dziedzice S.A. panują rzekomo układy rodem z minionego systemu, ale sama praca również da się lubić. Niestety wielu konkretów nie można wyciągnąć z wypowiedzi osób podających się za byłych i aktualnych pracowników firmy. To może być również dobry znak. Brak nasilonego narzekania może świadczyć, że Impexmetal S.A. jest faktycznie pracodawcą, któremu warto dać szansę.

Źródło: www.gowork.pl - Walcownia Metali Dziedzice

Źródło: www.absolvent.pl - Hutmen S.A.

Kontakt z firmą Impexmetal S.A.

Niestety Impexmetal S.A. nie prowadzi oddzielnego kanału rekrutacyjnego, więc osoby zainteresowane pracą chcąc się skontaktować z firmą, muszą skorzystać z ogólnych kanałów kontaktowych. Szczegółowy spis danych kontaktowych do poszczególnych spółek zarządzanych przez Impexmetal S.A. można znaleźć na oficjalnej stronie spółki pod adresem: www.impexmetal.com.pl. Wystarczy wejść w zakładkę Kontakt.

Najważniejsze dane kontaktowe Impexmetal S.A.:

ZARZĄD IMPEXMETAL S.A.

Aleje Jerozolimskie 92, 00-807 Warszawa

tel. +48 22 658 65 68

e-mail: info@impexmetal.com.pl

ALUMINIUM KONIN

ul. Hutnicza 1, 62-510 Konin

tel. +48 63 247 44 88

tel. +48 63 247 49 00

e-mail: infoAKI@impexmetal.com.pl

Relacje Inwestorskie

Paweł Tokłowicz

Kierownik Biura Zarządu

tel. +48 695 107 213

e-mail: P.Toklowicz@impexmetal.com.pl

Public Relations

Agnieszka Trzaskoma

Rzecznik Prasowy Grupy Impexmetal

tel. +797 343 749

e-mail: a.trzaskoma@boryszew.com.pl

Osoby zainteresowane działalnością Impexmetal S.A. mogą również odwiedzić profil spółki w serwisie Facebook. Strona nie jest aktualizowana zbyt często, ale pozwala zapoznać się z kilkoma wydarzeniami z życia firmy. Warto także śledzić profil spółki w serwisie Linkedin:

Facebook ikona

LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/impexmetal

 

 

https://www.linkedin.com/company/aluminium-konin---impexmetal-s.a

 

 

Impexmetal S.A. ma bogatą historię i urósł do miana jednego z największych przedsiębiorstw branży metalowej w Polsce. Firma daje zatrudnienie ponad 2000 osób w kraju, więc stanowi łakomy kąsek dla osób poszukujących zatrudnienia. Nawet jeżeli pracownicy nie będą chcieli się związać ze spółką Impexmetal S.A. na stałe, to praca w zakładach firmy pozwoli zdobyć cenne doświadczenie.

Oceń ten wpis
Praca Impexmetal S.A. - polski potentat w handlu metalami nieżelaznymi
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.