Nabór – specjalista ds. administracyjno-muzealnych

Biblioteka Publiczna w Zielonkach
  • Zielonki, małopolskie pow. krakowski

Pracownik biurowy

Umowa o pracę

Miejsce pracy: Biblioteka Publiczna w Zielonkach - Izba Regionalna w Zielonkach

ul. Galicyjska 17A, 32-087 Zielonki
Wymiar czasu pracy: pełen etat, /8h dziennie.

I umowa / 5-miesięczna służba przygotowawcza umowa zlecenia 2 800- brutto.
II umowa o pracę 3 000 zł brutto + dodatek stażowy.

Data ogłoszenia: ważne do: 01. 09. 2020 r.

Kandydat/kandydatka przystępujący do procesu rekrutacji musi spełniać następujące wymagania:

Niezbędne:
• wykształcenie wyższe, preferowane: historia, etnografia, muzealnictwo, archiwistyka, ochrona i zarządzanie dziedzictwem, historia sztuki, konserwacja zabytków, itp.

Mile widziane:
• doświadczenie w organizowaniu pracy i animacji muzealnej, doświadczenie pracy w instytucjach kultury.
• prawo jazdy kat. B.

Zakres zadań na stanowisku:
• gromadzenie archiwalnych zbiorów historycznych poprzez prowadzenie badań i poszukiwań na terenie gminy Zielonki (dary, zakupy, itp.)
• systematyczne, naukowe opracowanie zbiorów IR, prowadzenie dokumentacji powierzonych zbiorów tj. inwentarzy, katalogów, księgi ruchu muzealiów, kartotek obiektów, baz danych, itp.,

• znakowanie zbiorów zgodnie z obowiązującymi przepisami IR,
• wykonywanie podstawowych opisów muzealiów: wymiar- format, waga, rodzaj materiału, autor, tytuł, rok wydania (datowanie), miejsce przechowywania (magazyn, ekspozycja, archiwum w kartotekach i rejestrach),
• inicjowanie działań edukacyjnych w różnych przedziałach wiekowych (organizacja lekcji, warsztatów muzealnych, spotkań);
• inicjowanie i organizowanie wydarzeń muzealnych związanych z upowszechnianiem i popularyzacją wiedzy o kulturze ludowej i historii gminy Zielonki na bazie prezentowanych wystaw stałych i czasowych, posiadanych zbiorów oraz prowadzenie szczegółowej ich dokumentacji;
• Bieżące pisanie tekstów i zamieszczanie foto-relacji, zaproszeń na stronę www () i portal społecznościowy IR.

Oferujemy

• umowę o pracę na czas określony z możliwością dalszego zatrudnienia
• możliwość rozwoju osobistego i zdobycia doświadczenia
Rekrutacja:
Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem pracy na tym stanowisku prosimy o przesłanie swojego CV oraz listu motywacyjnego z uwzględnieniem nazwy stanowiska w tytule maila, na adres mzielinski.biblioteka#interia.pl. Na zgłoszenia czekamy do 01.09.2020 r.

W treści CV prosimy o dopisanie następującej klauzuli:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)".
Dodana
Wygasa (za 5 dni temu)