Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 27.04.2024

Specjalista ds. księgowości i finansów

Kuratorium Oświaty w Katowicach
  • Katowice, śląskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Podstawowe wyposażenie stanowiska pracy to zestaw komputerowy i biurowy. Obsługa komputera powyżej 4 godzin na dobę. Na stanowisku nie występują uciążliwe ani niebezpieczne warunki pracy. Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pomieszczeniu biurowym na 10 piętrze w 10 piętrowym budynku w siedzibie Urzędu przy ul. Powstańców 41a. Budynek posiada windę osobową, podjazd oraz pomieszczenia sanitarne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  • Sprawdza pod względem formalnym i rachunkowym oraz dekretuje dokumenty księgowe w celu przedłożenia do kontroli wstępnej i zatwierdzenia do wypłaty.
  • Wprowadza zatwierdzone dokumenty do systemu księgowego w celu ujęcia operacji gospodarczych na kontach księgowych.
  • Obsługuje bankowość elektroniczną NBE w celu wygenerowania wyciągów bankowych oraz przygotowania przelewów do realizacji.
  • Kompletuje, przygotowuje i ewidencjonuje dokumentację księgową w celu wypłaty nagród Śląskiego Kuratora Oświaty.
  • Na bieżąco analizuje i weryfikuje zgodność zapisów na kontach księgowych w celu dostarczenia prawidłowej i aktualnej informacji finansowej.
  • Przygotowuje sprawozdania budżetowe, finansowe w celu podpisania i przekazania do jednostki nadrzędnej.
  • Obsługuje Informatyczny System Obsługi Budżetu Państwa w zakresie Zarządzanie wykonaniem w celu zapewnienia środków finansowych na realizację wydatków budżetowych Kuratorium oraz Zarządzanie Harmonogramem w celu przygotowania rocznego harmonogramu dochodów i wydatków.
  • Monitoruje należności oraz nalicza odsetki od nieterminowych wpłat.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w księgowości
  • Komunikatywność
  • Dokładność i rzetelność
  • Umiejętność współpracy
  • Doskonalenie zawodowe
  • Dobra organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Umiejętność obsługi komputera ze szczególnym uwzględnieniem arkusza kalkulacyjnego excel
  • Znajomości przepisów z zakresu ustaw: o finansach publicznych, o rachunkowości
  • Znajomość rozporządzeń: w sprawie szczególnych zasad rachunkowości oraz planów kont dla jednostek budżetowych; szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe (rachunkowość/finanse)
  • co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w księgowości jednostki sektora finansów publicznych
  • Znajomość przepisów z zakresu rozporządzeń: w sprawie sprawozdawczości budżetowej; w sprawie sposobu prowadzenia gospodarki finansowej jednostek budżetowych; w sprawie szczegółowego sposobu wykonania budżetu; w sprawie rodzajów i trybu dokonywania operacji na rachunkach bankowych prowadzonych dla obsługi budżetu państwa w zakresie krajowych środków finansowych oraz zakresu i terminów udostępniania informacji o stanach środków na tych rachunkach