Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 17.04.2024

Referent w Referacie Kontroli Podatkowej i Postępowania Podatkowego w Urzędzie Skarbowym w Strzelcac

Izba Administracji Skarbowej w Opolu
  • Strzelce Opolskie, opolskie pow. strzelecki

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca biurowa o charakterze administracyjno-biurowym,
  • praca biurowa przy komputerze,
  • praca pod presją czasu,
  • zagrożenie korupcją,
  • prowadzenie postepowań podatkowych.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,
  • stanowisko wyposażone w komputer stacjonarny i inne urządzenia biurowe,
  • oświetlenie sztuczne i naturalne,
  • brak szkodliwych, niebezpiecznych warunków pracy,
  • budynek wyposażony w windę,
  • toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze,
  • przed budynkiem podjazd dla osób niepełnosprawnych,
  • brak oznaczeń dla niewidomych, brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym i głuchoniemym.
  • prowadzi postępowania podatkowe w celu wydania decyzji lub postanowień w sprawach podatkowych. Prowadzi postępowania dowodowe w celu ustalenia stanu faktycznego, dokumentuje czynności dokonane w trakcie postępowania, w tym sporządza protokoły z przesłuchania świadków, oględzin, analizuje zgromadzony materiał dowodowy w celu przygotowania projektu rozstrzygnięcia w indywidualnej sprawie,
  • prawnopodatkowo analizuje protokoły z kontroli celem ustalenia skutków podatkowych złożonych przez kontrolowanych korekt deklaracji,
  • prowadzi czynności sprawdzające oraz czynności materialnotechniczne celem realizacji pozostałych zadań wynikających z regulaminu organizacyjnego urzędu skarbowego.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Znajomość przepisów ustaw w zakresie: podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, ustawy o rachunkowości, podatku od czynności cywilnoprawnych, podatku od spadków i darowizn, podatku od towarów i usług, Ordynacji Podatkowej
  • Umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office lub Open Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe ekonomiczne, prawnicze, administracyjne lub inne uzupełnione studiami podyplomowymi w tym zakresie
  • co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w pracy biurowej
  • Umiejętność analitycznego myślenia

Oferujemy

  • ruchomy czas pracy (możliwość rozpoczęcia pracy między godz. 6:00-8:00),
  • dodatek za udokumentowany staż pracy powyżej 5 lat (od 5 do 20% wynagrodzenia),
  • zatrudnienie na umowę o pracę na czas zastępstwa,
  • „trzynaste" wynagrodzenie,
  • nagrody jubileuszowe,
  • pakiet socjalny (dofinansowanie do wypoczynku pracownika i jego dzieci, karty sportowe),
  • możliwość korzystania z Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej,
  • dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych do pracy przy komputerze,
  • możliwość wykupienia ubezpieczenia grupowego.