Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 31.03.2024
  • Warszawa, mazowieckie

Dyrektor

Umowa o pracę

Pełny etat

Dyrektor/prezes

Praca stacjonarna

Praca od zaraz

Towarzystwo Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie ogłasza nabór na stanowisko dyrektora Domu Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie,

00- 394 Warszawa, ul. Solec 36a

Zakres obowiązków

  • kierowanie Domem Pomocy Społecznej zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz ustaleniami umowy z m.st. Warszawa na realizację zadania publicznego oraz reprezentowanie na zewnątrz,
  • wykonywanie obowiązków pracodawcy, zapewnienie i utrzymanie sprawnego funkcjonowania poszczególnych komórek organizacyjnych DPS i nadzór nad bieżącym wykonywaniem należących do nich zadań w szczególności zapewnienie przebywającym w DPS mieszkańcom prawidłowych warunków socjalno-bytowych, opiekuńczych i kulturalno-oświatowych, na poziomie obowiązujących standardów,
  • prowadzanie lub koordynacja prac nad pozyskiwaniem funduszy i realizacją projektów finansowanych ze środków zewnętrznych,
  • prawidłowe i rzetelne sporządzanie wymaganej sprawozdawczości,
  • składanie oświadczeń woli w sprawach majątkowych dotyczących działalności DPS i realizacji umowy z m.st. Warszawa,
  • przestrzeganie dyscypliny finansowej i budżetowej w zakresie środków finansowych przekazywanych w celu realizacji zadań DPS,
  • stała współpraca z Warszawskim Centrum Pomocy Rodzinie i innymi instytucjami i organami w zakresie realizacji zadań DPS,
  • stała współpraca z organami Statutowymi Towarzystwa.

Wymagania

  • obywatelstwo polskie;
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
  • niekaralność prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, oraz niekaralność karą zakazu pełnienia funkcji kierowniczych związanych z dysponowaniem środkami publicznymi;
  • wykształcenie wyższe magisterskie w rozumieniu przepisów o ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
  • co najmniej 5-letni staż pracy, w tym, co najmniej 3- letni w pomocy społecznej;
  • specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej w rozumieniu art. 122 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 901 ze zm.);
  • znajomość obowiązujących regulacji prawnych w szczególności: w zakresie pomocy społecznej, ochrony zdrowia psychicznego, postępowania administracyjnego, kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, przepisów prawa pracy i przepisów dotyczących finansów;
  • doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym, pożądane kierowanie jednostką organizacyjną pomocy społecznej;
  • znajomość zasad finasowania i zarządzania budżetem organizacji poza rządowej – pożytku publicznego;
  • wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, kreatywność i dyspozycyjność;
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia pracy na oferowanym stanowisku.

Wymagane dokumenty.

  • List motywacyjny oraz życiorys zawierający następujące dane: imię (imiona) i nazwisko, datę urodzenia, dane kontaktowe, wykształcenie, kwalifikacje zawodowe, przebieg dotychczasowego zatrudnienia;
  • potwierdzone za zgodność z oryginałem kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie, posiadanie niezbędnych kwalifikacji i uprawnień zawodowych oraz wymaganego stażu pracy;
  • pisemne oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych;
  • pisemne oświadczenie o niekaralności prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz niekaralność karą zakazu pełnienia funkcji kierowniczych związanych z dysponowaniem środkami publicznymi;
  • pisemne oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego;
  • potwierdzone za zgodność z oryginałem kserokopie innych dokumentów poświadczających dodatkowe kwalifikacje lub umiejętności, opinie z poprzednich miejsc pracy, rekomendacje, referencje etc.;
  • pisemne oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia pracy na stanowisku;
  • pisemne oświadczenie o wyrażeniu zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Towarzystwo Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane stanowisko.
  • Przez potwierdzoną za zgodność z oryginałem kserokopię należy rozumieć kserokopię dokumentu zawierającą klauzulę” za zgodność z oryginałem” umieszczoną na każdej stronie dokumentu wraz z datą i czytelnym podpisem kandydata.

Termin, sposób i miejsce składania dokumentów

  • Wymagane dokumenty należy składać w zaklejonej kopercie z podanym imieniem i nazwiskiem oraz adresem zwrotnym, w siedzibie Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie 00­-394 Warszawa, ul. Solec 36a, w kancelarii DPS pok. 101 lub przesłać pocztą na adres Towarzystwo Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie, 00-394 Warszawa, ul. Solec 36a, z dopiskiem: „Dotyczy naboru na stanowisko Dyrektora Domu Pomocy Społecznej" w terminie do dnia 14 marca 2024 r.
  • Aplikacje niekompletne oraz złożone po terminie określonym w pkt 1. (powyżej), nie będą rozpatrywane (o terminowym złożeniu aplikacji decyduje data wpływu do Towarzystwa).

Dodatkowe informacje

  • Kandydaci, którzy spełnili wymagania formalne określone w ogłoszeniu zostaną poinformowani indywidualnie o terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej pożądanym jest przedstawienie własnej koncepcji organizacji i zarządzania DPS. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatkami / kandydatami.
  • Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie oraz tablicy informacyjnej w siedzibie przy ul. Solec 36a w Warszawie,
  • Postępowanie naboru na stanowisko może zostać unieważnione w każdym czasie Uchwałą Zarządu Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie bez podawania przyczyny lub powtórzone.

Oferujemy

Umowa o pracę od kwietnia 2024r.

  • Administratorem danych osobowych jest Dom Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie 00-394 Warszawa ul. Solec, 36 A, NIP: . Moje dane osobowe przetwarzane są w celu rekrutacji przez Administratora. Wiem, że przysługują mi następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, znajduje się w Polityce Prywatności Administratora.
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Dom Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie 00-394 Warszawa ul. Solec, 36 A, NIP: zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby bieżącej rekrutacji. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana. Dodatkowo wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby przyszłych rekrutacji przez okres 12 miesięcy. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana.