Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 30.03.2024

Accountant with Italian

  • Skawina, małopolskie pow. krakowski

Księgowy

Umowa o pracę

Pełny etat

Specjalista (mid/regular)

Praca stacjonarna

Praca hybrydowa

Praca od zaraz

RECONNECT
Agencja Doradztwa Personalnego (2821)

Biuro Kraków
Cystersów 13/3

31-553 Kraków

Our client is inviting ambitious professionals to join their team, ready to embark on an exceptional journey together. The company has ambitious development plans for the coming years, especially in Europe and North America, which creates unlimited career opportunities for those who join. Our client offers the opportunity to explore the beauty of our world through a unique macrophotography process and has galleries in over 100 cities worldwide.

Currently, we are supporting our client in opening a new internal shared services office and are we are looking for the right person for the role as Accountant with Italian.

Zakres obowiązków

Responsibilities:

  • General book keeping (GL) for the Italian market
  • Providing bank statements into the system
  • Managing ledger and settlement accounts
  • Ensuring balance accuracy and resolving discrepancies
  • Updating customer information

Wymagania

  • Minimum two years of professional experience in preferably GL accounting
  • Familiarity with accounting and tax laws
  • Proficiency in Italian (at least B2 level, both written and spoken)
  • Proficiency in English or French for effective communication
  • Prior experience with Sage ERP system is a plus
  • Excellent communication abilities

Oferujemy

  • 1 day home office
  • Attractive salary
  • Medical Insurance
  • Administratorem danych osobowych jest Reconnect Agencja Rekrutacyjna (2821) 31-553 Kraków ul. Cystersów 13/3, NIP: 7393539247, www.reconnect.com.pl. Moje dane osobowe przetwarzane są w celu rekrutacji przez Administratora. Wiem, że przysługują mi następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, znajduje się w Polityce Prywatności Administratora.
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Reconnect Agencja Rekrutacyjna (2821) 31-553 Kraków ul. Cystersów 13, NIP: 7393539247, www.reconnect.com.pl zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby bieżącej rekrutacji. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana. Dodatkowo wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby przyszłych rekrutacji przez okres 12 miesięcy. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana.