Praktyki dziennikarskie

Fundacja na Rzecz Promocji i Rozwoju „Głos Młodych”
  • Rokietnica, wielkopolskie pow. poznański

Specjalista ds. marketingu

Umowa o pracę

Oferujemy

• Praktyki uczelniane
• Praktyki w celu zdobycia doświadczenia (pozauczelniane)
• Wolontariaty

Realizując praktyki uczelniane uwzględniamy programy edukacyjne poszczególnych Uczelni zawarte w Regulaminach Praktyk.

Po zakończeniu praktyk wystawiamy stosowne dokumenty - zaświadczenie/opinię, referencje bądź rekomendacje.

Praktyki odbywają się całkowicie zdalnie, dzięki czemu są dostosowane do możliwości czasowych praktykanta!

Dziennikarz to osoba zajmująca się przygotowaniem i prezentowaniem materiałów w środkach masowego przekazu. Podstawowym zajęciem dziennikarza jest dostarczanie odbiorcy wartościowych informacji, najczęściej dotyczących bieżących wydarzeń. Na tym stanowisku konieczna jest perfekcyjna znajomość zasad gramatyki, ortografii i tzw. „lekkie pióro’’.

Obowiązki:

• Pisanie i redakcja tekstów o zróżnicowanej tematyce, stylistyce, realizujących różnorodne reguły gatunkowe i cele komunikacyjne (Word);

• Wsparcie obsługi strony internetowej w ramach publikacji tekstów;

• Utrzymywanie kontaktu z instytucjami życia społeczno-politycznego, gospodarczego i kulturalnego (poczta e-mail, social media);

• Współpracą z grafikami, fotoreporterami i działem technicznym w celu nadania odpowiedniego kształtu graficznego i wizualnego materiałom przeznaczonym do publikacji (m.in. Adobe Photoshop).
Dodana
Wygasa (za 5 dni temu)