Stanowisko ds. obsługi prawnej i windykacji

Wojewódzki Urząd Pracy
  • Kraków, małopolskie

Pracownik biurowy

Umowa o pracę

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, ogłasza nabór na stanowisko ds. obsługi prawnej i windykacji w Zespole Obsługi i Pomocy Prawnej.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie działa na rzecz utrzymania aktywności zawodowej mieszkańców województwa małopolskiego, a jednocześnie jest inicjatorem wielu przedsięwzięć o randze krajowej. Pracują tu eksperci m.in. z zakresu poradnictwa zawodowego, podnoszenia kwalifikacji osób dorosłych, badań i analiz sytuacji na rynku pracy, programowania działań, funduszy unijnych, wsparcia przedsiębiorców i pracowników.

To jednostka, tworzona przez ludzi KOMPETENTNYCH, AMBITNYCH, KREATYWNYCH, którym praca daje dużo satysfakcji, a przede wszystkim - od których można się uczyć!

Dążymy do tego, aby każdy nasz pracownik czuł się tu dobrze, działał z pełnym zaangażowaniem, był otwarty na współpracę, rozwój i kreowanie nowych przedsięwzięć.
Aplikując w nasze szeregi musisz wiedzieć, że cenimy sobie nie tylko Twoją wiedzę i doświadczenie, ale także umiejętności, predyspozycje i motywacje do pracy w danym obszarze.

Zapraszamy do aplikowania na stanowiska w WUP w Krakowie i dołączenia do grona naszych pracowników!

1. Dlaczego warto być częścią naszego zespołu?
• cenimy sobie stabilizację – gwarancja umowy o pracę
• korzystamy z elastycznego czasu pracy – możliwość rozpoczynania pracy pomiędzy godziną 7:00 a 9:00, w okresie letnim 6:00 a 9:00
• dbamy o wzajemne bezpieczeństwo i komfort pracy
• mamy możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego
• za naszą pracę otrzymujemy również dodatkowe wynagrodzenie roczne, dodatek za wieloletnią pracę oraz nagrodę jubileuszową
• otrzymujemy finansowe świadczenia socjalne np. dofinansowanie do wypoczynku
• korzystamy z różnych form podnoszenia kwalifikacji odpowiadającym na nasze potrzeby
• pracujemy w dobrze skomunikowanej lokalizacji – bez problemu dojedziesz do nas wszystkimi formami komunikacji miejskiej
• dbamy o przyjazną atmosferę oraz wsparcie współpracowników i przełożonego
• z dużą otwartością angażujemy się w wiele inicjatyw społecznych i integracyjnych.

2. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku ds. obsługi prawnej i windykacji:
- przygotowywanie, uaktualnienie i ewidencjonowanie projektów aktów normatywnych Dyrektora WUP i udzielanie pomocy w ich opracowywaniu przez pracowników WUP
- prowadzenie ewidencji aktów normatywnych przekazywanych przez Urząd Marszałkowski oraz informowanie pracowników WUP o obowiązywaniu tych aktów
- opiniowanie projektów ustaw i rozporządzeń
- przygotowywanie projektów pełnomocnictw i upoważnień oraz ich ewidencjonowanie
- prowadzenie spraw związanych z udostępnianiem informacji publicznej
- prowadzenie spraw związanych z rozpatrywaniem kierowanych do WUP skarg i wniosków
- informowanie o zmianach przepisów prawa dotyczących działalności WUP
- prowadzenie postępowań mających na celu odzyskiwanie środków w ramach programów operacyjnych
- udział w toczących się postępowaniach, w tym sądowych, egzekucyjnych i upadłościowych dotyczących nieprawidłowości w projektach realizowanych w ramach programów operacyjnych
- udział w grupach roboczych i spotkaniach poświęconych wdrażaniu programów operacyjnych.

3. Wymagania niezbędne:
spełnianie wymogów kwalifikacyjnych określonych w ustawie z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2021 r., poz. 530);
WYKSZTAŁCENIE: wyższe magisterskie – kierunek prawo
WIEDZA DOTYCZĄCA:
- przepisów postępowania administracyjnego
- struktury i funkcjonowania administracji publicznej, w szczególności samorządu województwa oraz udostępniania informacji publicznej
- zasad techniki prawodawczej
- postępowania egzekucyjnego w administracji
- ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
- ogólna wiedza na temat EFS i wdrażanych przez WUP programów operacyjnych
UMIEJĘTNOŚCI:
- interpretacji i analizy aktów prawnych
- komunikacji, w tym komunikacji pisemnej
- planowania i organizowania pracy własnej
- podejmowania decyzji
- radzenia sobie ze stresem
- współpracy w zespole
- rzetelnego i jakościowego działania
CECHY OSOBOWOŚCI:
- stanowczość
- wnikliwość
- samodzielność
- systematyczność i terminowość
- uczciwość i lojalność.

4. Mile widziane:
- doświadczenie zawodowe:
na stanowisku związanym z windykacją lub obsługą prawną
w administracji publicznej na podobnym stanowisku
w zakresie praktycznego stosowania Kodeksu Postępowania Administracyjnego
w zakresie opracowywania aktów normatywnych
- wiedza dotycząca:
ustawy o pracownikach samorządowych
przepisów o finansach publicznych
zasad kwalifikowania wydatków w ramach programów operacyjnych
przepisów dotyczących wdrażania programów operacyjnych
rozporządzeń wykonawczych do ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
- obsługa pakietu MS Office w stopniu dobrym
- komunikatywna znajomość języka obcego – preferowany język angielski

Szczegóły dotyczące wymaganych dokumentów, które musisz przedłożyć oraz terminu i sposobu aplikowania znajdziesz:

Aplikacje złożone w innej formie, po terminie lub niekompletne nie będą rozpatrywane.
Dodana
Wygasa (za 6 dni)