Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 31535        SUBSKRYBUJE: 7309

Student Pracuje w Krakowie

Publikacja raportu o pracy studentów w Krakowie, zakończenie konkursu i podsumowanie projektu już 10 czerwca 2019!

Dziękujemy za udział w badaniu online Student Pracuje. Dane zebrane dzięki ankiecie posłużą nam do opracowania szczegółowego raportu, w którym zamieścimy przydatne informacje dla studentów i pracodawców.

Dlaczego przeprowadziliśmy ankietę? 

Kraków to miasto studentów, a zarazem jedno z najpiękniejszych i najczęściej zwiedzanych miejscowości w Polsce. Lokalny rynek pracy jest bogaty i różnorodny, wydawałoby się, że stworzony dla młodych ludzi. Chcemy sprawdzić, jak wygląda praca studenta w Krakowie „od kuchni”.

A może raczej na kuchni? W call center, supermarkecie czy w biurze? Jakie stanowiska obejmują młodzi ludzie, ile zarabiają i czy mają szansę rozwoju zawodowego związanego z kształceniem?

Na podstawie wyników ankiety spróbujemy m.in. określić:

  • średnie stawki i godziny pracy studentów,
  • najczęściej podejmowane i najmniej popularne stanowiska pracy,
  • jakie umowy proponują studentom pracodawcy,
  • jak często dochodzi do nadużyć i łamania praw pracownika,
  • czy kierunek kształcenia wpływa na oczekiwania i możliwości zawodowe już w trakcie studiów.

Poradnik dla studentów i pracodawców

W raporcie podsumowującym projekt oprócz omówienia wyników ankiety umieścimy zestawienie ważnych informacji dla przedsiębiorców, a przede wszystkim studentów, którzy chcą zbierać pierwsze doświadczenia w pracy. Wiadomości uzupełnimy o komentarze ekspertów różnych branż, którzy wypowiedzą się na temat rekrutacji i problematycznych kwestii związanych z zatrudnianiem młodych pracowników.

W zestawieniu znajdziesz m.in.:

  • Informacje prawne dla studenta (rodzaje umów i wynikające z nich regulacje, świadczenia, sposoby rozliczania wynagrodzenia itp.) i pracodawcy (zatrudnienie studenta a składki ubezpieczeniowe, konsekwencje nadużyć bądź zaniedbań formalnych itp.).
  • Praktyczne wskazówki na temat budowania CV i przygotowywania się do rozmów kwalifikacyjnych.
  • Poradnik, jak na różne sposoby zdobywać cenne doświadczenie i rozwijać kompetencje zawodowe już w trakcie studiów.
  • Dodatkowe informacje o biurach karier, targach pracy, placówkach pomocy itp.
  • Omówienie perspektyw lokalnego rynku pracy na kolejne lata.

Odpowiedzi setek studentów oraz materiały opracowane przez specjalistów dostarczą wiedzy, która ułatwi studentom wybór ścieżki kariery oraz pomoże określić i rozwiązać najtrudniejsze wyzwania związane z rozwojem zawodowym w trakcie studiów.

Konkursowy bonus

W ramach projektu Student Pracuje odbył się również konkurs na najciekawsze historie krakowskich studentów. Autorzy zabawnych, inspirujących i pouczających opowieści z pracy podczas studiów rywalizują o nagrodę główną i nagrodę publiczności.

Do 31 maja trwa głosowanie w konkursie, podczas którego organizator przekazuje datki na fundację Anny Dymnej: https://www.aplikuj.pl/studentpracuje

 

Nasi partnerzy i patroni medialni: