Księgowa / Księgowy

KS Budownictwo
  • Poznań, wielkopolskie

Pracownik biurowy

Umowa o pracę

Praca zdalna

Spółka Budowlana poszukuje kandydatów na stanowisko:

SAMODZIELNY KSIĘGOWY / SAMODZIELNA KSIĘGOWA
Miejsce pracy: Poznań
Zakres obowiązków:
- dekretowanie i księgowanie dokumentów księgowych Spółek zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz ustawą o rachunkowości i przepisami podatkowym
-księgowanie dokumentów (w tym faktury zakupu, sprzedaży, dokumenty magazynowe, produkcyjne, delegacje, wyciągi bankowe, kasa, polecenia księgowania)
-ewidencja - rozliczanie:
-sporządzanie deklaracji podatkowych, w tym CIT, PIT, VAT, PCC
-sporządzanie deklaracji do GUS
wyliczanie różnic kursowych
uzgadnianie obrotów i sald kont analitycznych i syntetycznych
przygotowywanie cyklicznych (comiesięcznych, kwartalnych, rocznych) oraz jednostkowych sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne Spółek
współpraca z instytucjami zewnętrznymi (w tym, US, ZUS, GUS)
prowadzenie ewidencji środków trwałych, comiesięczne naliczanie amortyzacji bilansowej i podatkowej, weryfikacja wyceny składników majątku trwałego
bieżąca analiza i monitorowanie zmian w przepisach podatkowych oraz ustawy o rachunkowości

Wymagania stawiane kandydatowi:

-wykształcenie minimum średnie (ekonomiczne)
-minimum trzyletnie doświadczenie na stanowisku samodzielnego księgowego, doświadczenie w spółce produkcyjnej będzie dodatkowym atutem
- bardzo dobra znajomość przepisów w zakresie rachunkowości i przepisów podatkowych
- dobra znajomość MS Office, w szczególności programu Excel
-dokładność, sumienność i rzetelność
- samodzielność i inicjatywa w pełnieniu obowiązków służbowych
-zaangażowanie w wykonywaną pracę
-wysoko rozwinięte zdolności analityczne
-zaangażowanie i otwarcie na nowe wyzwania
odpowiedzialności za wykonywane zadania
- wskazana praca zdalna

Oferujemy

-stałe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
-ciekawą pracę w przyjaznej atmosferze

Odpowiadamy tylko na wybrane oferty. Nie odpowiadamy na zgłoszenia biur rachunkowych
Dodana
Wygasa (za 4 dni temu)