Specjalista w Wydziale Systemów Sterowania Ruchem w Departamencie Techniki i Wyrobów

Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca administracyjno-biurowa.

Budynek Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Narzędzia i materiały pracy: komputer, telefon, drukarka, skaner.

Inne informacje: budynek klimatyzowany.

Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

Zagrożenie korupcją.

Permanentna obsługa klientów zewnętrznych.

Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

  • Opiniuje/prowadzi postępowania administracyjne w celu dopuszczenia do eksploatacji podsystemów strukturalnych Sterowanie - urządzenia przytorowe oraz wprowadzenia do obrotu pojazdów w części podsystemu Sterowanie - urządzenia pokładowe.
  • Opiniuje/analizuje dokumentację opisującą projekt podsystemów modernizowanych lub odnawianych, z ewentualnym prowadzeniem postępowań wszczętych z urzędu w celu wydania decyzji nakazującej uzyskanie zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji podsystemów instalacji stałych, w szczególności budowanych, modernizowanych lub odnawianych w ramach inwestycji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.
  • Opiniuje dokumentację techniczną dotycząca ERTMS/ETCS w celu wydania opinii Prezesa UTK w procesie zatwierdzania rozwiązań technicznych ERTMS/ETCS, przez Agencję Kolejową Unii Europejskiej zgodnie z przepisami filaru technicznego IV pakietu kolejowego, dotyczy w szczególności systemów współfinasowanych ze środków Unii Europejskiej.
  • Przygotowuje projekty informacji, w zakresie stosowania przepisów prawa unijnego i krajowego dotyczących oceny zgodności w kolejnictwie, w szczególności w zakresie inwestycji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.
  • Bierze udział w kontrolach wykonawców inwestycji infrastrukturalnych (w szczególności inwestycji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej), producentów i jednostek oceniających zgodność w celu weryfikacji poprawności stosowanych procedur oceny zgodności, m.in. wynikających z przepisów filaru technicznego IV pakietu kolejowego.
  • Opiniuje projektowane rozwiązania techniczne dotyczące ERTMS/ETCS, w szczególności w zakresie inwestycji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w celu realizacji zadań Prezesa UTK dotyczących współpracy z Agencją Kolejową Unii Europejskiej odnośnie opracowania technicznych specyfikacji interoperacyjności.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe techniczne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w transporcie kolejowym
  • Znajomość technologii systemów sterowania ruchem kolejowym
  • Znajomość ram prawnych Unii Europejskiej w dziedzinie interoperacyjności (dyrektywa 2016/797, rozporządzenie 424/2020, rozporządzenie 2019/250)
  • Komunikatywność
  • Myślenie analityczne
  • Umiejętność obsługi komputera (w szczególności edytora tekstu)
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe w zakresie transportu kolejowego
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

Naszym pracownikom oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę u elastycznego pracodawcy,
  • przyjazne i otwarte na pracowników z niepełnosprawnościami środowisko pracy,
  • pracę w dogodnej lokalizacji, w nowoczesnej przestrzeni biurowej,
  • dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat stażu) od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastkę”), nagrody jubileuszowe,
  • ruchomy czas pracy (możliwość rozpoczęcia pracy między 07.00 a 09.00),
  • w uzasadnionych przypadkach możliwość ustalenia indywidualnego czasu pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego poprzez bogatą ofertę szkoleń zewnętrznych i w ramach rozbudowanego systemu szkoleń wewnętrznych, możliwość częściowej refundacji kosztów dokształcania,
  • możliwość wykupienia pakietu medycznego w preferencyjnej cenie (prywatna opieka medyczna dla pracowników i ich rodzin) i legitymacji uprawniających do przejazdów koleją z 50% zniżką,
  • możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie i programu sportowo-rekreacyjnego (Multisport),
  • możliwość korzystania z pakietu socjalnego (dofinansowanie wypoczynku, zapomogi, pożyczki mieszkaniowe oraz świadczenia okolicznościowe, np.: imprezy mikołajkowe, „becikowe”, bilety do kina, bony na zakupy).
Dodana
Wygasa (dzisiaj)