Główny inspektor drogowy w Wydziale Zarządzania Siecią Dróg, w Departamencie Zarządzania Siecią Dróg

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Praca zdalna

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

- obciążenie mięśniowo – szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych i prowadzeniu samochodu służbowego.

- reprezentowanie urzędu na zewnątrz, organizacja oraz prowadzenie spotkań.

- wystąpienia publiczne.

- podróże służbowe.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- praca biurowa przy użyciu takich urządzeń jak: komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów, faks,

- oświetlenie naturalne i sztuczne,

- budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy, warunki są dostosowane do rodzaju wykonywanych prac, a także są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,

- budynek wyposażony jest w windy, klatka schodowa z szybami windowymi oddzielona drzwiami z samozamykaczem.

Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie

  • Planuje i przeprowadza kontrole stanu technicznego dróg oraz opracowuje i przedkłada przełożonemu raporty z kontroli,
  • Przeprowadza kontrole sieci dróg, w tym stanu utrzymania dróg, stanu utrzymania MOP i parkingów, zimowego utrzymania w celu sprawdzenia stopnia przygotowania jednostek m.in. do sezonu zimowego oraz prowadzonych przez Oddziały kontroli okresowych stanu technicznego dróg,
  • Przeprowadza inspekcje w terenie spraw związanych z utrzymaniem elementów drogi oraz przeprowadza wizje lokalne,
  • Współpracuje z innymi komórkami w przygotowaniu raportu o stanie technicznym dróg,
  • Uczestniczy w pracach komisji odbiorowych zadań drogowych prowadzonych przez Oddziały GDDKiA w zakresie remontów i przebudowy dróg,
  • Przygotowuje oraz prowadzi doraźne okresowe szkolenia wewnętrzne dla inspektorów drogowych z Oddziałów GDDKiA,
  • Uczestniczy w przygotowaniu opinii do projektów aktów legislacyjnych związanych merytorycznie z zajmowanym stanowiskiem oraz przepisów technicznych, opracowuje propozycje projektów przepisów wewnętrznych (zarządzeń GDDKiA, instrukcji, itp.),
  • Prowadzi doraźne rozpoznanie spraw trudnych z obszaru utrzymania dróg w terenie.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe techniczne w zakresie budownictwa drogowego lub inżynierii ruchu drogowego lub transportu,
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze realizacji, budowy i utrzymania dróg,
  • uprawnienia budowlane do kierowania robotami drogowymi,
  • znajomość Ustawy Prawo Budowlane, Ustawy o drogach publicznych,
  • znajomość Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie,
  • znajomość w szerokim zakresie problematyki związanej z letnim i zimowym utrzymaniem dróg,
  • umiejętność obsługi komputera (MS Office),
  • prawo jazdy kat. B,
  • Kompetencje: organizacja pracy oraz zorientowanie na osiąganie celów, świadomość kosztów, komunikacja.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowiskach nadzoru nad projektowaniem i realizacją robót dotyczących infrastruktury drogowej,
  • uprawnienia budowlane do projektowania dróg;
  • znajomość ustawy o finansowaniu infrastruktury transportu lądowego,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1.

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Częściowe wykonywanie pracy poza siedzibą urzędu (praca zdalna, „home office”)
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Możliwość skrócenia dnia pracy dla zapewnienia opieki nad dzieckiem lub osobą zależną
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Zniżki na wypoczynek w ośrodkach wypoczynkowych

stabilną pracę w jednostce administracji państwowej z wieloletnią tradycją,

otwarte i przyjazne środowisko pracy,

zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20 % wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,

trzynaste wynagrodzenie,

możliwości rozwoju kompetencji zawodowych m.in. refundacja kosztów nauki na studiach, studiach podyplomowych, kursach zawodowych, kursach językowych),

pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach,

dodatkowe ubezpieczenie NNW w przypadku osób wykonujących zadania związane z: utrzymaniem drogi, obszarem technologii, realizacji inwestycji, kierowaniem ruchem drogowym/pojazdem służbowym,

możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie.

Dodana
Wygasa (za 3 dni temu)