Główny specjalista ds. inżynierii i bezpieczeństwa ruchu drogowego

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Praca zdalna

Zakres obowiązków

- stres związany z odpowiedzialnością za realizację zadań,

- realizacja zadań pod presją czasu,

- dyspozycyjność do podróży krajowych i zagranicznych

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych oraz

prowadzenia samochodu

Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie

  • Analizuje i zgłasza ewentualne uwagi do projektów dokumentów kontraktowych w zakresie Programu Funkcjonalno- Użytkowego oraz do Komisji Oceny Przedsięwzięć inwestycyjnych i Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych w obszarze związanym z bezpieczeństwem i zarządzaniem ruchem drogowym,
  • Bierze udział w komisjach technicznych i posiedzeniach (KOPI, ZOPI, radach technicznych) w celu ujednolicenia rozwiązań stosowanych na drogach, na których organem zarządzającym ruchem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad,
  • Monitoruje zgodność organizacji ruchu na drogach krajowych z przepisami w sprawie znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń BRD,
  • Monitoruje i weryfikuje wykonywanie zadań w zakresie zarządzania ruchem na drogach krajowych, w tym zarządzenie ruchem i ukierunkowanymi kontrolami brd
  • Sporządza oceny i analizy stałych i czasowych organizacji ruchu na drogach krajowych,
  • Prowadzi systemowe i wyrywkowe analizy i kontrole stałych i czasowych organizacji ruchu,
  • Dokonuje systemowych analiz i kontroli sposobu wykonywania przez Oddziały GDDKiA zadań w zakresie zarządzania ruchem, bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz rozwiązań inżynierii ruchu drogowego.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze zarzadzania ruchem lub nadzoru nad tym zarządzaniem lub zzakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego
  • znajomość Ustawy o drogach publicznych, Ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz aktów wykonawczych do tych ustaw
  • znajomość Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1936 z dnia 23 października 2019 r. zmieniającej dyrektywę 2008/96/WE w sprawie zarządzania bezpieczeństwem infrastruktury drogowej oraz aktów wykonawczych,
  • prawo jazdy kat. B
  • kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność; organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji drogowej
  • Ukończenie kursu dla Inspektorów BRD
  • Ukończenie kursu dla Audytorów BRD
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Częściowe wykonywanie pracy poza siedzibą urzędu (praca zdalna, „home office”)
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Możliwość skrócenia dnia pracy dla zapewnienia opieki nad dzieckiem lub osobą zależną
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Zniżki na wypoczynek w ośrodkach wypoczynkowych

stabilną pracę w jednostce administracji państwowej z wieloletnią tradycją,

otwarte i przyjazne środowisko pracy,

zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20 % wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,

trzynaste wynagrodzenie,

możliwości rozwoju kompetencji zawodowych m.in. refundacja kosztów nauki na studiach, studiach podyplomowych, kursach zawodowych, kursach językowych),

pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach,

dodatkowe ubezpieczenie NNW w przypadku osób wykonujących zadania związane z: utrzymaniem drogi, obszarem technologii, realizacji inwestycji, kierowaniem ruchem drogowym/pojazdem służbowym,

możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie.

Dodana
Wygasa (za 3 dni temu)