Specjalista ds. obsługi projektów

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca administracyjno-biurowa polegająca m.in. na opracowywaniu dokumentów, obsłudze urządzeń biurowych, czynnościach koncepcyjnych.

Realizacja zadań wiąże się z:

  • krajowymi lub zagranicznymi wyjazdami służbowymi
  • zagrożeniem korupcją
  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
  • praca pod presją czasu

Budynek jest częściowo dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. W budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych, drzwi wewnętrzne odpowiedniej szerokości oraz windy dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Brak odpowiednio przystosowanych łazienek.

W budynku nie występują szkodliwe czy niebezpieczne warunki pracy.

  • planuje, przygotowuje i realizuje działania związane z realizacją zadania „Wsparcie wdrażania Konwencji Ramsarskiej przez Krajowy Sekretariat Konwencji Ramsarskiej” (Projekt Ramsar), w szczególności współpracuje z komórkami organizacyjnymi GDOŚ oraz innymi organami i instytucjami w zakresie identyfikacji potrzeb, prowadzi proces aplikowania o dofinansowanie, w tym przygotowuje dokumenty aplikacyjne, oraz odpowiada za realizację zadań związanych z obsługą tego projektu, w tym przygotowaniem i aktualizacją harmonogramu rzeczowo-finansowego, planowaniem budżetu i zapewnieniem środków na dany rok, prowadzeniem sprawozdawczości w zakresie rzeczowym i finansowym oraz rozliczaniem poniesionych wydatków, a także kontakty z instytucją finansującą dla prawidłowej realizacji projektu
  • planuje, przygotowuje i realizuje działania związane z realizacją zadania „Wsparcie GDOŚ w realizacji zobowiązań w zakresie ocen oddziaływania na środowisko i obszary Natura 2000” (Projekt WSOO), w zakresie realizacji opracowań i szkoleń w tym w szczególności współpracuje z komórkami organizacyjnymi GDOŚ, rdoś i innymi organami w zakresie identyfikacji potrzeb bieżących
  • we współpracy z komórkami organizacyjnymi Urzędu opracowuje dokumentację, w tym opisy przedmiotu zamówienia, projekty umów i inne dokumenty niezbędne do przeprowadzenia procedury wyboru wykonawców, a następnie nadzoruje realizację umów oraz podpisuje lub bierze udział w podpisaniu protokołów odbioru w imieniu Zamawiającego
  • uczestniczy w procesie opiniowania, weryfikowania i aktualizowania list zadań o dofinansowanie dla projektów Urzędu i regionalnych dyrekcji ochrony środowiska ubiegających się o środki z NFOŚiGW oraz wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej
  • wspiera realizację działań związanych z projektem „Wsparcie wdrażania Konwencji Ramsarskiej przez Krajowy Sekretariat Konwencji Ramsarskiej” oraz Projektem WSOO w zakresie innych zadań niż wymienione w zadaniu 2
  • przygotowuje projekty odpowiedzi na pisma i wnioski, w tym interpelacje i zapytania poselskie, opiniuje kierowane do Departamentu dokumenty w zakresie leżącym w kompetencji DRP

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub obszarze ochrony środowiska
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Znajomość przepisów i wytycznych w zakresie projektów finansowych ze środków zewnętrznych
  • Podstawowa znajomość przepisów z zakresu zamówień publicznych oraz finansów publicznych
  • Zdolność analitycznego myślenia
  • Umiejętność sprawnej organizacji pracy
  • Umiejętność skutecznego komunikowania się
  • Umiejętność współpracy, umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność obsługi programów pakietu Ms Office
  • Informacja dla osób urodzonych przed 1 sierpnia 1972 roku: W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe magisterskie z zakresu nauk przyrodniczych
  • co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego doświadczenie w realizacji projektów finansowych ze źródeł zewnętrzynych
  • Znajomość zagadnień z obszaru ochrony środowiska, w tym właściwych przepisów prawa krajowego z zakresu ochrony przyrody
  • Dobra znajomość przepisów zakresu zamówień publicznych oraz finansów publicznych
  • Przeszkolenie z zakresu zarządzania projektami

Oferujemy

  • ruchomy czas rozpoczęcia pracy (między 7 a 10)
  • możliwość świadczenia pracy w trybie home office (4 dni w miesiącu)
  • pracę w nowoczesnym biurze w dogodnej lokalizacji - blisko dworca Warszawa Zachodnia
  • dodatkowe 4 godziny wolnego z okazji urodzin
  • pakiet medyczny
  • dodatek stażowy - od 5% do 20%
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka)
  • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych
  • karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • dofinansowanie do wypoczynku
  • dopłatę do biletów na imprezy kulturalne
  • możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach ubezpieczenia na życie
  • pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
Dodana
Wygasa (za 2 dni temu)