Specjalista ds. analiz i sprawozdawczości

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Praca zdalna

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

1. Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

2. Zagrożenie korupcją

3. Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

Praca administracyjno-biurowa przy komputerze z monitorem ekranowym powyżej 4 godzin dziennie, wymagająca obsługi również innych urządzeń biurowych. Długotrwałe skupianie wzroku na tej samej płaszczyźnie. Stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym. Bariery architektoniczne: możliwość ograniczonego poruszania się po budynku – obecność wind, brak podjazdów, drzwi z samozamykaczami.

W związku z wyjazdami służbowymi, otoczenie i warunki pracy mogą być różne.

  • Gromadzenie, analizowanie, prognozowanie i przetwarzanie informacji o zagrożeniach dla obiektów krajowych MSZ oraz placówek zagranicznych RP i pracowników placówek zagranicznych RP, a także opracowanie i aktualizacja wykazu kategorii wg stopnia i rodzaju zagrożeń dla placówek zagranicznych RP.
  • Przygotowywanie informacji dla Szefa ABW o zagrożeniach dla infrastruktury administracji publicznej i infrastruktury krytycznej.
  • Przygotowywanie analiz dla kierownictwa Inspektoratu oraz Zespołu Zarządzania Kryzysowego MSZ w zakresie kompetencji WZKSO.
  • Realizowanie zadań związanych z przygotowaniem (analizą sytuacji) do wprowadzenia, podwyższenia lub odwołania na placówkach zagranicznych RP stopnia alarmowego oraz monitorowanie stanu realizacji zadań przez placówki zagraniczne RP w zakresie kompetencji Wydziału.
  • Przygotowywanie wkładu do Raportu o zagrożeniach bezpieczeństwa narodowego.
  • Prowadzenie stałego monitoringu stanu prawnego w zakresie bezpieczeństwa.
  • Uczestniczenie w tworzeniu i opiniowaniu aktów prawnych.
  • Zapewnianie spójności między planami i procedurami powstającymi w MSZ w zakresie kompetencji wydziału.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe magisterskie lub równorzędne.
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych lub organizacjach pozarządowych lub jednostkach naukowych lub ośrodkach badawczych zajmujących się bezpieczeństwem międzynarodowym lub bezpieczeństwem narodowym lub bezpieczeństwem wewnętrznym lub stosunkami międzynarodowymi.
  • Przeszkolenie z zakresu ochrony informacji niejawnych.
  • Poświadczenie bezpieczeństwa umożliwiające dostęp do informacji niejawnych o klauzuli „Tajne”, „EU Secret” i „NATO Secret” lub zgoda na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.
  • Wiedza: z zakresu funkcjonowania krajowych i międzynarodowych mechanizmów i systemów zarządzania kryzysowego.
  • Znajomość: konwencji wiedeńskich regulujących stosunki dyplomatyczno-konsularne; aktów prawnych w zakresie bezpieczeństwa państwa, w szczególności w zakresie zarządzania kryzysowego i infrastruktury krytycznej oraz przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym; przepisów prawa w zakresie bezpieczeństwa placówek zagranicznych RP.
  • Zdolność stosowania prawa w praktyce.
  • Umiejętność: współpracy, argumentowania, zorientowania na osiąganie celów, , analitycznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, samodzielności i inicjatywy.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe magisterskie lub równorzędne w dziedzinie nauk społecznych w zakresie nauki o bezpieczeństwie i/lub nauki o obronności i/lub stosunków międzynarodowych lub studia podyplomowe - ww. zakresie
  • co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych lub organizacjach pozarządowych lub jednostkach naukowych lub ośrodkach badawczych, w tym: w zakresie przygotowywania analiz lub w pracy naukowej lub w zakresie sprawozdawczości.
  • Przeszkolenie: kurs trenerski.
  • Znajomość drugiego z oficjalnych języków UE (np. niemiecki, francuski) na poziomie B2.
  • Znajomość prawa międzynarodowego, w zakresie bezpieczeństwa międzynarodowego, w szczególności konwencji międzynarodowych dotyczących terroryzmu oraz konfliktów zbrojnych; znajomość i zdolność posługiwania się metodami badawczymi stosowanymi w naukach o bezpieczeństwie oraz metodami analiz strategicznych, jak również metodami i narzędziami w zakresie OSINT.
  • Umiejętność wystąpień publicznych.

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Częściowe wykonywanie pracy poza siedzibą urzędu (praca zdalna, „home office”)
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Stołówka pracownicza
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Możliwość przyjścia do pracy z dzieckiem
  • Możliwość skrócenia dnia pracy dla zapewnienia opieki nad dzieckiem lub osobą zależną
  • Dopłaty do żłobka, przedszkola i klubu dziecięcego oraz opieki sprawowanej przez opiekuna dziennego
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
Dodana
Wygasa (za 11 dni temu)