• Bielsko-Biała, śląskie

Analityk finansowy

Umowa o pracę

Pełny etat

Specjalista (mid/regular)

Praca hybrydowa

Analityk Biznesowy

W dogodnej lokalizacji, w ścisłym centrum Bielska-Białej, funkcjonuje nasze Globalne Centrum Usług Biznesowych wspierające procesy administracyjne (m. in. Finanse i Księgowość, HR, IT, IA)  na rzecz naszych spółek zlokalizowanych na całym świecie. Poszukujemy zarówno ambitnych absolwentów rozpoczynających swoją karierę zawodową jak i profesjonalistów w swojej dziedzinie, chcących wesprzeć nas swoim doświadczeniem i zdobyć nowe umiejętności.

Firma Cooper Standard, z siedzibą w Northville (US) jest wiodącym, globalnym dostawcą systemów i komponentów dla różnych rynków transportowych i przemysłowych. Produkty obejmują uszczelnienia, systemy dostarczania paliwa i hamulców oraz systemy transferu płynów. Firma zatrudnia globalnie około 23000 osób i działa w 21 krajach na całym świecie.

Nasze centrum usług wspólnych w Bielsku Białej (GBS) powstało w 2011 roku i obecnie zatrudnia ok. 250 osób. Wspieramy nasze fabryki w Polsce i za granicą (Europa, Stany Zjednoczone, Meksyk) w obszarze finansów, HR, zakupów, administracji i IT.

Zakres obowiązków

  • aktywny udział w procesie zamknięcia miesiąca w odszarze toolingu
  • aktywny udział w procesie tworzenia forecastu / budżetu dla toolingu
  • aktywny udział w procesie audytów SOX oraz E&Y dla toolingu
  • rozwiązywanie problemów związanych z prawidłowym funkcjonowaniem procesu toolingu
  • bieżący kontakt i współpraca z lokalnymi zespołami kontrolingów, program kontrolerów oraz działami AP-AR odnośnie szeroko rozumianych procesów związanych z toolingiem
  • wsparcie menadżera działu we wdrażaniu nowych procesów i usprawnianiu procesów już istniejących w zakresie toolingu
  • tworzenie raportów i analiz ad hoc odpowiadających na bieżące potrzeby i problemy działu / firmy
  • praca w 2-3 osobowym zespole zajmującym się harmonizacją oraz obsługą procesów toolngowych dla większości wszystkich fabryk produkcyjnych w Europie.

Wymagania

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego – warunek konieczny
  • znajomość innych języków będzie dodatkowym atutem
  • zaawansowana znajomość Excela (VBA for Excel będzie dużym atutem)
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne (rachunkowość/finanse)
  • mile widziane doświadczenie w działach Finanse/Kontroling w firmie produkcyjnej
  • umiejętność obsługi systemu informatycznego SAP
  • umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania syntetycznych wniosków
  • umiejętność pracy pod presją czasu
  • odpowiedzialność i sumienność w wykonywaniu pracy
  • silna motywacja do pracy i zaangażowanie

Oferujemy

  • ciekawą pracę w nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym centrum usług wspólnych, koncerniu produkcyjnego z branży automotive o ugruntowanej pozycji na rynku
  • dobrą atmosferę pracy w międzynarodowym środowisku oraz wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kompetencji
  • pakiet świadczeń socjalnych
  • Dodatki świąteczne
  • Dofinansowanie do nauki języka obcego
  • Elastyczny czas pracy
  • Karta Multisport
  • Miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym
  • Nowoczesne biuro
  • Pakiet socjalny
  • Parking
  • Prywatna opieka lekarska
  • Przyjazna atmosfera
  • Spotkania integracyjne
  • Stabilne warunki zatrudnienia
  • Służbowy laptop
  • Ubezpieczenie grupowe
  • Administratorem danych osobowych jest Cooper Standard Polska Sp. z o.o. 43-300 Bielsko-Biała ul. Piekarska 77, NIP: 937-210-72-71. Moje dane osobowe przetwarzane są w celu rekrutacji przez Administratora. Wiem, że przysługują mi następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, znajduje się w Polityce Prywatności Administratora.
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Cooper Standard Polska Sp. z o.o. 43-300 Bielsko-Biała ul. Piekarska 77, NIP: 937-210-72-71 zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby bieżącej rekrutacji. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana. Dodatkowo wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby przyszłych rekrutacji przez okres 12 miesięcy. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana.
Dodana
Wygasa (za 17 dni temu)