Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 29.04.2024

Główny specjalista ds. współpracy międzynarodowej

Urząd do Spraw Cudzoziemców w Warszawie
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Praca zdalna

Zakres obowiązków

  • Praca biurowa przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.
  • Wyjazdy służbowe.
  • Reprezentowanie Urzędu na zewnątrz.
  • Praca w budynku znajdującym się w centrum Warszawy częściowo przystosowanym dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

  • Realizuje zadania koordynacyjne związane z opracowywaniem opinii i przygotowywaniem projektów stanowisk dotyczących dokumentów legislacyjnych i pozalegislacyjnych UE oraz projektów umów międzynarodowych dotyczących współpracy dwustronnej i wielostronnej Urzędu do Spraw Cudzoziemców.
  • Realizuje zadania z zakresu prowadzenia, koordynowania oraz monitoringu współpracy w ramach inicjatyw europejskich, w szczególności Agencji Unii Europejskiej ds. Azylu (AUEA), Grupy Wyszehradzkiej, Forum Salzburg oraz współpracy dwustronnej i wielostronnej Urzędu do Spraw Cudzoziemców.
  • Dokonuje bieżącej analizy korespondencji przychodzącej na adres poczty elektronicznej koordynacji Urzędu w celu realizacji zadań koordynacyjnych Wydziału Współpracy Międzynarodowej.
  • Organizuje spotkania, seminaria, konferencje i szkolenia przygotowywane przez Urząd.
  • Opracowuje informacje, notatki problemowe i analizy dotyczące współpracy międzynarodowej Urzędu.
  • Bierze udział w spotkaniach międzynarodowych, organizowanych w kraju i za granicą oraz spotkaniach krajowych dotyczących współpracy Urzędu z zagranicznymi instytucjami i organizacjami.
  • Opracowuje materiały tezowo-informacyjne dotyczące współpracy Urzędu z innymi Państwami na potrzeby tutejszego Urzędu, kierownictwa oraz innych instytucji krajowych i zagranicznych.
  • Dokonuje drobnych tłumaczeń z j. angielskiego na polski i z j. polskiego na angielski dokumentów dotyczących spraw związanych ze współpracą międzynarodową i migracyjno-uchodźczą.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w tym 1 rok w administracji publicznej
  • Znajomość ustawy o cudzoziemcach.
  • Znajomość ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP.
  • Znajomość krajowych procedur uzgadniania stanowisk Polski na forum Unii Europejskiej (instytucje UE, proces decyzyjny na poziomie UE oraz krajowym, m.in. zasady wypracowania stanowiska w procesie decyzyjnym),
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.
  • Umiejętność pracy w zespole oraz sprawnej organizacji pracy własnej
  • Umiejętność działania pod presją czasu.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe magisterskie preferowane z zakresu prawa, stosunków międzynarodowych lub socjologii.
  • co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w zakresie współpracy międzynarodowej
  • Znajomość systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów Zarządzania Dokumentacją.
  • Umiejętność analitycznego myślenia.
  • Znajomość języka rosyjskiego na poziomie B1.
  • Przeszkolenie w zakresie ochrony informacji niejawnych.

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Ruchomy czas rozpoczęcia pracy pomiędzy 7.00 a 10.00
  • Indywidualny rozkład czasu pracy (z możliwością ustalania indywidualnych godzin pracy)
  • Możliwość częściowego wykonywania pracy poza siedzibą urzędu (praca zdalna - po uzgodnieniu zakresu i wymiaru) dzięki czemu łatwiejsze jest godzenie życia zawodowego i prywatnego
  • Możliwość współpracy z ekspertami
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Dobrze skomunikowana lokalizacja w śródmieściu
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Pakiet socjalny na warunkach określonych w Regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w Urzędzie do Spraw Cudzoziemców, w szczególności: dofinansowanie wypoczynku pracownika i jego dzieci, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach życiowych, niskooprocentowane pożyczki mieszkaniowe, dofinansowanie do kart sportowych, w tym możliwość wykupienia tych kart na preferencyjnych warunkach, dofinansowanie do zakupu okularów, dodatkowe
    finansowe wsparcie świąteczne
  • Możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach grupowego ubezpieczenia na życie Benefity płacowe: Dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy, dodatkowe wynagrodzenie roczne, tzw. "13-tka", nagrody jubileuszowe
  • Możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej przy MSWiA
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę
  • Możliwość rozwoju kompetencji i kwalifikacji poprzez ciekawe zadania i projekty
  • Możliwość rozwoju zawodowego (m.in. dofinansowanie do nauki języków obcych, studiów, szkolenia)
  • Możliwość przystąpienia do Pracowniczych Planów Kapitałowych
  • Możliwość godzenia pracy zawodowej z pracą naukową
  • Wsparcie na etapie wdrażania do pracy
  • Otwarte i przyjazne środowisko pracy
  • Miła i rodzinna atmosfera pracy