Specjalista ds. ciągłej zdatności do lotu statków powietrznych lotnictwa ogólnego

Urząd Lotnictwa Cywilnego w Warszawie
  • Rzeszów, podkarpackie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • praca w terenie
  • nietypowe godziny pracy (w tym dyżury)
  • zgrożenie korupcją
  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji)
  • prowadzenie smochodu w celach służbowych
  • praca powyżej 4 godzin przy monitorze ekranowym

Miejsce i otoczenie organizacyjno - techniczne stanowiska pracy:
Budynek siedziby Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich (np. wjazd do budynku, windy, toalety).

Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Informacje dodatkowe: budynek klimatyzowany.

  • Uczestniczy, jako członek zespołu, w procesach certyfikacyjnych podmiotów, ubiegających się o wydanie certyfikatu CAMO oraz AMO w celu zbadania czy podmiot spełnia wymagania krajowych i międzynarodowych przepisów w zakresie ciągłej zdatności do lotu oraz sprawdzenia trwałej zdolności podmiotu do bezpiecznego wykonywania działalności.
  • Prowadzi bieżący nadzór oraz przewodniczy zespołom audytującym podmioty posiadające certyfikat CAMO lub AMO oraz podmiotów wyspecjalizowanych w zakresie oceny zdatności do lotu, napraw i obsługi (PW) w celu monitorowania, czy podmiot spełnia wymagania krajowych i międzynarodowych przepisów w zakresie ciągłej zdatności do lotu
  • Prowadzi proces wydawania świadectwa zdatności do lotu, poświadczenia przeglądu zdatności do lotu, zezwolenia na lot oraz innych wymaganych dokumentów SP GA.
  • Prowadzi i koordynuje, jako przewodniczący zespołu, prace członków zespołu, w tym rozdziela zadania oraz monitoruje stopień ich wykonania w ramach kontroli doraźnych na płycie lotniska (RAMP), inspekcji podczas szerokiej obsługi technicznej (SPOT), dokonywania zabezpieczeń oraz zezwalania na zwolnienie z zabezpieczenia SP-GA.
  • Uczestniczy w procesie zatwierdzenia niezależnego personelu przeglądu zdatności do lotu.
  • Ocenia merytorycznie wpływające dokumenty takie jak charakterystyka organizacji, program obsługi technicznej, podlegające zatwierdzeniu Prezesa ULC w ramach nadzoru bieżącego AMO, CAMO.
  • Uczestniczy w przygotowaniu i opiniowaniu projektów dokumentów oraz pism zgodnie z regulaminem wewnętrznym LTT.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe techniczne o kierunku lotniczym lub mechanicznym lub elektrycznym lub elektronicznym.
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego powyżej 1 roku w obszarze ciągłej zdatności do lotu statku powietrznego
  • Dobra znajomość ustawy Prawo Lotnicze w zakresie początkowej oraz ciągłej zdatności do lotu SP
  • Dobra znajomość przepisów z zakresu początkowej oraz ciągłej zdatności do lotu SP.
  • Przeszkolenie w zakresie technik audytowania - audytor wewnętrzny
  • Prawo jazdy kat. B
  • Język angielski na poziomie komunikatywnym (A2)
  • Kompetencje behawioralne: współpraca, komunikacja, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, rzetelność, wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych, myślenie analityczne
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego 2 lata w obszarze ciągłej zdatności do lotu statku powietrznego
  • Znajomość KPA
  • Znajomość ustawy Prawo przedsiębiorców
  • Przeszkolenie w zakresie technik audytowania - audytor wiodący

Oferujemy

  • Stabilną i ciekawą pracę w prestiżowej instytucji państwowej
  • Dodatek do wynagrodzenia zasadniczego za wysługę lat (do 20 %)
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „13-tka”)
  • Nagrody uznaniowe
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach grupowego ubezpieczenia na życie oraz pakietu medycznego
  • Atrakcyjny pakiet socjalny m.in.: dofinansowanie do wypoczynku pracowników i wypoczynku dzieci pracowników
  • Dofinansowanie kart Multi-Sport
  • Elastyczny czas pracy - rozpoczynanie w godz. 7:00 - 9:00
Dodana
Wygasa (jutro)