Starszy księgowy ds. prowadzenia obsługi księgowo - finansowej i kadrowo - płacowej Powiatowego Insp

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego Powiatu Grodzkiego w Jeleniej Górze
  • Jelenia Góra, dolnośląskie pow. Jelenia Góra

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca w siedzibie urzędu, II piętro budynku przy al. Wojska Polskiego 18. Budynek w centrum miasta, bez windy, siedziba równiez innych podmiotów. Parking i miejsce dla rowerów przed budynkiem w pasie drogowym, ogólnodostępne.

Praca w samodzielnym pomieszczeniu oświetlonym światłem naturalnym i sztucznym. Praca biurowa przy komputerze i mobilna w przypadku niezbędnych kontaktów z wydziałmi finansowo - księgowymi Urzędu Miasta.

  • prowadzenie rachunkowości jednostki oraz pełnej księgowości zgodnie z obowiązującą ustawą o finansach publicznych i ustawą o rachunkowości
  • dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym oraz kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących tych operacji
  • dokonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi
  • prowadzenie gospodarki finansowej, w tym opracowywanie planów finansowych
  • sporządzanie wymaganej sprawozdawczości budżetowej
  • prowadzenie spraw w zakresie prawa pracy oraz obsługi kadrowo - płacowej
  • prawidłowe i terminowe rozliczanie należności i zobowiązań pieniężnych

Wymagania

  • wykształcenie: średnie ekonomiczne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego znajomość ustawy o finansach publicznych i ustawy o rachunkowości oraz przepisów szczególnych dla jednostek budżetowych, znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, znajomość zasad księgowości budżetowej i sektora finansów publicznych, znajomość naliczania i rozliczania wynagrodzeń w sferze budżetowej, znajomość przepisów w zakresie podatków i ubezpieczeń społecznych, znajomość obsługi programów finansowo - księgowych i kadrowo - płacowych.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
Dodana
Wygasa (dzisiaj)