Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 29.04.2024

Główny specjalista ds. wydatków i rozliczeń podatkowych

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

Praca administracyjno-biurowa; obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie. Obsługa urządzeń biurowych.

Czynności fizyczne:

1. rozmowy telefoniczne zewnętrzne i wewnętrzne oraz kontakty z innymi pracownikami w innych wydziałach,

2. obsługa klientów zewnętrznych,

3. konieczność poruszania się po terenie Urzędu.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

Pomieszczenia zakładu pracy uwzględniają potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie przystosowania stanowisk pracy, pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i ciągów komunikacyjnych oraz spełniają wymagania dostępności do nich. Brak dostępu do części pomieszczeń dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Stanowisko pracy mieści się na drugim piętrze budynku biurowego.

  • będzie odpowiedzialna za kontrolę formalno-rachunkową, przygotowywanie, dekretowanie i księgowanie na kontach analitycznych i syntetycznych dokumentów księgowych (w tym ewidencji księgowej dokumentów księgowych w ramach realizacji umów z Europejskim Urzędem Patentowym (EPO)) uzgadnianie zapisów na kontach księgowych, w celu należytego prowadzenia ksiąg rachunkowych zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz współpraca przy sporządzaniu sprawozdań budżetowych, finansowych i statystycznych,
  • prowadzenie ewidencji oraz dokumentacji w zakresie podatków (w tym wystawianie faktur sprzedaży i refaktur), oraz analizowanie dokumentów (umów, faktur) pod względem przepisów podatkowych dotyczących unikania podwójnego opodatkowania zgodnie z zawartymi przez Polskę konwencjami, w celu prawidłowych rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym,
  • księgowanie i sprawdzanie zapisów księgowych list płac wraz z uzgadnianiem zapisów księgowych dot. płac z DRA w celu prawidłowych rozliczeń pracowniczych, podatkowych i ZUS,
  • dokonywanie kontroli kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych w celu weryfikacji ich poprawności,
  • monitorowanie wykorzystania środków budżetowych i pozabudżetowych (w ramach umów z Europejskim Urzędem Patentowym (EPO)), w celu dostarczenia danych odnośnie stopnia ich realizacji,
  • prowadzenie ewidencji oraz dokumentacji w zakresie podatków lokalnych w celu prawidłowych rozliczeń z organami władzy lokalnej oraz dostarczenia danych dotyczących posiadanego przez Urząd Patentowy RP majątku,
  • przygotowywanie dokumentacji i danych księgowych do inwentaryzacji w terminach ustalonych odrębnymi przepisami w celu precyzyjnego ustalenia wartości majątku,
  • archiwizowanie dokumentów w zakresie prowadzonych zagadnień oraz przygotowywanie i przekazywanie do archiwum, w celu zapewnienia właściwego obiegu dokumentów w Biurze.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze księgowości
  • znajomość aktualnych aktów prawnych w szczególności w zakresie finansów publicznych, ustawy o rachunkowości i ustaw podatkowych, prawo własności przemysłowej oraz aktów wykonawczych,
  • umiejętność stosowania przepisów prawa w praktyce
  • otwarty stosunek do klienta, cierpliwość w kontaktach z klientami oraz umiejętność przekazywania informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły,
  • umiejętność pracy w zespole, dzielenia się wiedzą oraz informacjami, komunikatywność, duża kultura osobista
  • umiejętność dobrej organizacji pracy na zajmowanym stanowisku
  • umiejętność przekonywania oraz konsultacji kwestii drażliwych
  • znajomości obsługi komputera oraz pakietu MS Office, przede wszystkim Word i Excel
  • umiejętność redagowania pism
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe ekonomiczne
  • co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w finansach publicznych
  • umiejętność szybkiej adaptacji do okresowych zmian zakresu obowiązków
  • znajomość języka angielskiego poziom średni - B1
  • doświadczenie w pracy z programem finansowo-księgowym oraz systemami bankowości elektronicznej BGK i NBP

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników

Urząd Patentowy RP zapewnia swoim pracownikom:

  • stabilną i ciekawą pracę,
  • przyjazną atmosferę i wysokie standardy pracy,
  • ruchomy czas pracy (możliwość rozpoczęcia pracy pomiędzy godziną 7.00-9.00),
  • dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka),
  • nagrody – w zależności od wyników pracy,
  • możliwość rozwoju zawodowego, w tym certyfikowane szkolenia,
  • możliwość uczestniczenia w dodatkowych kursach nauki języka obcego,
  • możliwość przyznania dodatkowych świadczeń związanych z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych,
  • świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej (np. zapomoga w sytuacji zdarzeń losowych, pożyczki na cele mieszkaniowe),
  • możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach grupowego ubezpieczenia na życie oraz pakietu opieki medycznej,
  • dofinansowanie do wypoczynku pracownika,
  • dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych lub szkieł kontaktowych.