Inspektor ds. fitosanitarnych

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach
  • Gliwice, śląskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca biurowa w siedzibie Oddziału połączona z częstymi wyjazdami w teren. Wysiłek fizyczny związany z pobieraniem prób. Praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych (zimno, upał, deszcz). Obsługa klientów zewnętrznych. Praca przy monitorze ekranowym i obsługa urządzeń biurowych (kserokopiarka, faks). Pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Brak oznaczeń dla niewidomych, brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym. Siedziba Oddziału mieści się na wysokim parterze budynku ze schodami.

  • Współuczestniczy w kontrolach lub pod nadzorem Kierownika kontroluje zdrowotność roślin i powierzchnie pod ich uprawą oraz składowane rośliny, produkty roślinne i przedmioty w celu stwierdzenia występowania i rozprzestrzeniania się agrofagów podlegających przepisom.
  • Współuczestniczy w pobieraniu lub pod nadzorem Kierownika pobiera próbki roślin, ich części, glebę, podłoże oraz produkty roślinne i przedmioty na obecność agrofagów w celu ich identyfikacji.
  • Współuczestniczy w kontrolach lub pod nadzorem Kierownika kontroluje podmioty profesjonalne upoważnione do wydawania paszportów roślin w celu potwierdzenia wykonania przez podmioty obowiązków wynikających z przepisów prawa.
  • Współuczestniczy w kontrolach lub pod nadzorem Kierownika kontroluje podmioty wpisane do urzędowego rejestru podmiotów profesjonalnych w celu potwierdzenia wykonania przez podmioty obowiązków wynikających z przepisów prawa.
  • Współuczestniczy w kontrolach lub pod nadzorem Kierownika kontroluje podmioty wprowadzające do obrotu rośliny podlegające regulacjom prawnym w celu sprawdzenia ich prawidłowego oznakowania lub zaopatrzenia w paszporty lub stosowne zaświadczenia.
  • Przy współudziale drugiego pracownika wykonuje badania makroskopowe i oceny celem określenia stanu fitosanitarnego roślin, produktów roślinnych i przedmiotów.
  • Współuczestniczy w kontrolach lub pod nadzorem Kierownika prowadzi kontrolę wykonania decyzji w sprawie zwalczania agrofagów podlegających przepisom w celu potwierdzenia wykonania nakazów i zakazów określonych w orzeczeniu decyzji
  • Wprowadza dane do Zintegrowanego Systemu Informatycznego w Ochronie Roślin i Nasiennictwie w celu stworzenia bazy danych.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie rolnicze, ogrodnicze lub biologiczne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Znajomość ustawy o Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa
  • Znajomość ustawy o ochronie roślin przed agrofagami
  • Umiejętność wykorzystanie wiedzy i doskonalenie
  • Rzetelność
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Współpraca
  • Komunikacja
  • Prawo jazdy kategorii B
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe rolnicze, ogrodnicze lub biologiczne
  • doświadczenia zawodowego
  • Umiejętność IT
  • Organizacja pracy własnej
  • Samodzielność i inicjatywa
  • Podejmowanie decyzji i odpowiedzialność
  • Pozytywne podejście do klienta
  • Język angielski komunikatywny

Oferujemy

  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dodatek za wysługę lat od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy.
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. ,,trzynastka”.
  • Pakiet socjalny, w tym między innymi: dofinansowanie do wypoczynku. wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach, pożyczki na cele mieszkaniowe.
  • Dofinansowanie do zakupu okularów.
Dodana
Wygasa (za 10 dni temu)