Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 22.04.2024

Starszy specjalista ds. koordynacji uzgodnień rządowych i spraw parlamentarnych

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Praca zdalna

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań: praca biurowa z wykorzystaniem komputera powyżej 4 godzin dziennie, nietypowe godziny pracy (w tym dyżury), praca pod presją czasu.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
obiekt dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, możliwość poruszania się po budynku: windy i drzwi odpowiedniej szerokości, toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, miejsce parkingowe dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, możliwość technicznego dostosowania stanowiska pracy (pokój, meble biurowe) do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

  • Koordynuje opiniowanie projektów dokumentów rządowych opracowanych przez naczelne i centralne organy administracji rządowej, przekazywanych na etapie uzgodnień międzyresortowych, Stałego Komitetu Rady Ministrów i Rady Ministrów; w tym opracowuje projekty stanowisk Ministra, mając na celu uwzględnienie planów i priorytetów Ministra w dokumentach rządowych.
  • Zapewnia obsługę Członkom Kierownictwa MNiSW w związku z ich uczestnictwem w posiedzeniach: Zespołu ds. Programowania Prac Rządu, Stałego Komitetu Rady Ministrów i Rady Ministrów, mając na celu efektywne przygotowanie Członka Kierownictwa.
  • Koordynuje prace nad projektami dokumentów rządowych opracowywanych w MNiSW na etapie Stałego Komitetu Rady Ministrów i Rady Ministrów, mając na celu prawidłowe, sprawne i efektywne procedowanie projektów dokumentów rządowych opracowanych w MNiSW.
  • Monitoruje stan prac nad projektami dokumentów rządowych opracowanymi w MNiSW i przygotowuje w tym zakresie informacje dla Członków Kierownictwa MNiSW; mając na celu zapewnienie sprawnego obiegu informacji na temat stanu prac nad projektami dokumentów rządowych opracowanymi w MNiSW.
  • Prowadzi wykaz prac legislacyjnych Ministra i koordynuje zgłaszanie projektów aktów prawnych i dokumentów programowych opracowanych w MNiSW do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów oraz wykazu prac legislacyjnych Prezesa Rady Ministrów, mając na celu właściwe planowanie i sprawną realizację prac legislacyjnych nad dokumentami projektów rządowych opracowanymi w MNiSW.
  • Zamieszcza na wniosek komórek organizacyjnych, w systemie informacyjnym o Rządowym Procesie Legislacyjnym, projekty dokumentów rządowych oraz inne dokumenty dotyczące prac nad tymi projektami, mając na celu zapewnienie transparentności prac legislacyjnych prowadzonych w MNiSW.
  • Wspiera koordynację spraw związanych z realizacją obowiązków Ministra wobec Sejmu RP i Senatu RP, w tym przede wszystkim realizuje zadania związane z udzielaniem odpowiedzi na wystąpienia parlamentarzystów, udziałem Członków Kierownictwa MNiSW oraz ich przedstawicieli w posiedzeniach plenarnych Sejmu RP i Senatu RP, posiedzeniach komisji sejmowych i senackich oraz zespołów parlamentarnych (w tym przekazywanie materiałów opracowanych w MNiSW), upowszechnianiem w MNiSW informacji o publikowanych drukach sejmowych i senackich.
  • Koordynuje sposób postępowania w MNiSW wobec podmiotów wykonujących działalność lobbingową, w tym przygotowuje informacje o działaniach podejmowanych wobec Ministra przez podmioty wykonujące zawodową działalność lobbingową, mając na celu prawidłową realizację obowiązków Ministra.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych
  • znajomość przepisów i procedur dotyczących: przebiegu procesu legislacyjnego, pracy parlamentu i współpracy rządu z parlamentem, w tym w szczególności: Konstytucji RP, ustawy o Radzie Ministrów, ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, Regulaminu pracy Rady Ministrów, Regulaminu Sejmu RP, Regulaminu Senatu RP, ustawy o działach administracji rządowej, ustawy o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa
  • znajomość przepisów i procedur regulujących pracę Zespołu ds. Programowania Prac Rządu, Stałego Komitetu Rady Ministrów oraz Rady Ministrów
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, rzetelność, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność, myślenie analityczne, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych, współpraca, komunikacja
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe w dziedzinie nauk prawnych lub społecznych lub humanistycznych
  • co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze procesu legislacyjnego
  • znajomość j. angielskiego lub j. niemieckiego lub j. francuskiego lub j. rosyjskiego na poziomie B2

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Częściowe wykonywanie pracy poza siedzibą urzędu (praca zdalna, „home office”)
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Stołówka pracownicza
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Możliwość przyjścia do pracy z dzieckiem
  • Pokój dla rodzica z dzieckiem
  • Możliwość skrócenia dnia pracy dla zapewnienia opieki nad dzieckiem lub osobą zależną
  • dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy
  • „trzynaste” wynagrodzenie
  • pakiet socjalny (np. dofinansowanie do wypoczynku pracowników, dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach)
  • możliwość rozwoju zawodowego (studia, szkolenia)
  • dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych
  • dobra lokalizacja
  • miła atmosfera pracy