Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 19.04.2024

Inspektor wojewódzki ds. planowania obronnego i organizacji wsparcia przez państwo-gospodarza (HNS)

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku
  • Gdańsk, pomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa,
  • przeprowadzanie kontroli,

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • na stanowisku nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia,
  • pokój biurowy mieści się na 3 piętrze wielokondygnacyjnego budynku, wyposażonego w windę,
  • wejście główne posiada podjazdy dla osób niepełnosprawnych,
  • większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej,
  • praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu,
  • podstawowe wyposażenie na stanowisku to: komputer, telefon, drukarka.
  • opracowuje projekty aktów normatywnych wojewody wynikających z obowiązków wsparcia państwa gospodarza HNS (Host Nation Suport – Wsparcie przez państwo – gospodarza) oraz prowadzi pozostałą dokumentację dotyczącą HNS wraz z bazą danych o zasobach HNS na szczeblu urzędu wojewódzkiego
  • opracowuje Program Pozamilitarnych Przygotowań Obronnych województwa, sprawuje nadzór nad jego realizacją oraz wykonuje obowiązujące dokumenty sprawozdawcze
  • przeprowadza kontrole w jednostkach samorządu terytorialnego, w urzędach administracji zespolonej oraz u przedsiębiorców w zakresie przygotowania do realizacji zadań związanych z organizacją wsparcia sojuszniczych sił wzmocnienia przez państwo-gospodarza (HNS).
  • prowadzi szkolenia w zakresie HNS z pracownikami administracji publicznej województwa
  • koordynuje proces opracowywania i przygotowania do publikacji zarządzeń wojewody w sprawach prowadzonych przez Oddział Bezpieczeństwa Publicznego
  • uczestniczy w ćwiczeniach i szkoleniach obronnych
  • koordynuje działalność kontrolną realizowaną przez pracowników oddziału, prowadzi analizy wyników kontroli oraz opracowuje sprawozdania z ich realizacji.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Znajomość ustaw: o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, o obronie Ojczyzny, o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium oraz zasadach udzielania pomocy wojskom sojuszniczym i organizacjom międzynarodowym, o stanie wojennym oraz o kompetencjach Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych i zasadach jego podległości konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, o kontroli w administracji rządowej, o ochronie informacji niejawnych
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, administracja
  • doświadczenia zawodowego
  • Przeszkolenie: wyższy kurs obronny
  • Szczególne uprawnienia: Poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „POUFNE”
  • Znajomość traktatu Północnoatlantyckiego oraz Umowy między Państwami- Stronami Traktatu Północnoatlantyckiego, dotyczącej statusu ich sił zbrojnych;
  • Znajomość języka angielskiego A2 (wg ESOKJ)

Oferujemy

  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. "trzynastka"
  • Dodatek za wysługę lat od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy
  • Możliwość dofinansowania do legitymacji ze zniżką 50% na przejazdy PKP, SKM, PKM po przepracowaniu co najmniej 6 miesięcy