Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 22.04.2024

Starszy specjalista ds. analizy i koordynowania kontroli rynku paliw ciekłych

Urząd Regulacji Energetyki w Warszawie
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Praca zdalna

Zakres obowiązków

Praca administracyjno-biurowa. Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe. Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów). Praca w terenie, krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, zagrożenie naciskami grup przestępczych, zagrożenie korupcją. Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: obiekt przy ul. Towarowej 25a jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szerokość głównych drzwi wejściowych do budynku, drzwi wewnętrznych, wind oraz ciągów komunikacyjnych jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się przy użyciu wózka inwalidzkiego.

  • analizuje i dokonuje oceny merytorycznej sprawozdań i informacji przekazywanych przez przedsiębiorstwa energetyczne funkcjonujące na rynku paliw ciekłych w związku z realizacją obowiązków ustawowych
  • przeprowadza kontrole lub prowadzi postępowania wyjaśniające w sprawie naruszenia warunków prowadzenia działalności objętej koncesjami albo wpisem do rejestru podmiotów przywożących paliwa ciekłe lub warunków udzielonych koncesji w zakresie paliw ciekłych oraz współpracuje z innymi organami władzy publicznej w zakresie ich działań związanych z ujawnianiem nieprawidłowości w realizacji warunków koncesji
  • prowadzi postępowania administracyjne dotyczące nakładania kar pieniężnych na podmioty działające na rynku paliw ciekłych, zgodnie z właściwością wydziału
  • prowadzi postępowania administracyjne dotyczące wpisu do rejestru podmiotów przywożących, dokonujących przywozu paliw ciekłych na terytorium RP
  • uczestniczy w przygotowywaniu kwartalnych opracowań dotyczących całkowitej wielkości produkcji i przywozu poszczególnych paliw ciekłych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej
  • uczestniczy w opracowywaniu planu kontroli oraz informatora kontroli
  • wspiera inne stanowiska pracy w departamencie w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych dotyczących wpisu do rejestru podmiotów przywożących oraz koncesjonowania działalności przedsiębiorstw energetycznych działających na rynku paliw ciekłych
  • uczestniczy w procesach opiniowania aktów prawnych oraz tworzenia i aktualizacji procedur wewnętrznych, wytycznych, zasad postępowania

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze energetycznym lub w obszarze postępowań administracyjnych lub w obszarze analiz danych liczbowych lub w jednostkach sektora finansów publicznych
  • Znajomość prawa energetycznego, w szczególności w zakresie koncesjonowania, obowiązków rejestrowych oraz sprawozdawczych podmiotów funkcjonujących na rynku paliw ciekłych
  • Znajomość kodeksu postępowania administracyjnego
  • Znajomość ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji
  • Umiejętność interpretacji przepisów prawnych i stosowania prawa w praktyce
  • Dobra znajomość specyfiki rynku paliw ciekłych
  • Umiejętność argumentowania
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność pracy z trudnym klientem
  • Umiejętność obsługi pakietu MS Office
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe magisterskie prawnicze lub techniczne lub ekonomiczne
  • doświadczenia zawodowego w prowadzeniu kontroli

Oferujemy

  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Częściowe wykonywanie pracy poza siedzibą urzędu (praca zdalna, „home office”)
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Możliwość skrócenia dnia pracy dla zapewnienia opieki nad dzieckiem lub osobą zależną
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Dogodną lokalizację (przy stacji metra "Rondo Daszyńskiego")

Naszym pracownikom oferujemy: zatrudnienie na podstawie umowy o pracę u stabilnego pracodawcy, dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat stażu) od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy, dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastkę”), nagrody jubileuszowe, możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie i dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, możliwość wykupienia legitymacji uprawniających do przejazdów koleją z 50% zniżką.