• Mysłowice, śląskie pow. Mysłowice

Księgowy

Umowa o pracę

Pełny etat

Starszy specjalista (senior)

Praca stacjonarna

Praca od zaraz

Samodzielny księgowy/a

PPHU Atut Sp. z o. o. w związku z zwiększeniem obszarów swojej działalności poszukuje kandydatów do pracy na stanowisku Samodzielny księgowy/a.

Zakres obowiązków

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi regulacjami rachunkowymi oraz podatkowymi.
  • Bieżące monitorowanie zmian w przepisach.
  • Odpowiedzialność za prawidłowo prowadzoną politykę rachunkowości, optymalizację procesów księgowych.
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych.
  • Sporządzanie deklaracji i informacji podatkowych, sprawozdań statystycznych, nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych – VAT, CIT, PIT. – sprzedaż, zakupy Europa, Azja.
  • Ścisła współpraca i reprezentowanie firmy przed instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, audytorami itp.).
  • Nadzór nad całokształtem spraw księgowych i podatkowych firmy.
  • Zamykanie miesięcznych i rocznych okresów rozliczeniowych.
  • Sporządzanie analiz.
  • Nadzór nad obowiązującymi w dziale procedurami.
  • Nadzór merytoryczny, koordynowanie i organizacja pracy Działu Księgowości.
  • Weryfikacja prawidłowości wystawianych faktur sprzedaży.
  • Weryfikacja prawidłowości wprowadzanych faktur kosztowych.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu finansów, rachunkowości lub pokrewnych.
  • Minimum 5 lata doświadczenia na podobnym stanowisku/
  • Doświadczenie w tworzeniu rezerw na koszty.
  • Biegła znajomość przepisów podatkowych oraz ustawy o rachunkowości.
  • Zaawansowane umiejętności korzystania z pakietu MS Office, zwłaszcza Excel (tabele przestawne itp.)
  • Doświadczenie w obszarze obsługi systemów klasy ERP.
  • Doświadczenie w obszarze obsługi systemu SYMFONIA.
  • Umiejętność analizy danych finansowych i przygotowywania raportów analitycznych.
  • Samodzielność w podejmowaniu decyzji oraz odpowiedzialność za powierzone zadania.
  • Znajomość języka angielskiego, pozwalająca na swobodną komunikację.

Oferujemy

Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, niezbędne narzędzia pracy oraz szkolenia wdrożeniowe.

  • Administratorem danych osobowych jest PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE "ATUT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 41-400 Mysłowice ul. 1000-lecia Państwa Polskiego 30A, NIP: 6340133803. Moje dane osobowe przetwarzane są w celu rekrutacji przez Administratora. Wiem, że przysługują mi następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, znajduje się w Polityce Prywatności Administratora.
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych kandydata do pracy.
Dodana
Wygasa (za 4 dni temu)