Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 26.04.2024

Inspektor weterynaryjny ds. bezpieczeństwa żywności

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Poddębicach
  • Poddębice, łódzkie pow. poddębicki

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • praca w siedzibie Inspektoratu oraz w terenie - powiat poddębicki,
  • prowadzenie samochodu służbowego,
  • podstawowe wyposażenie stanowiska pracy to komputer, urządzenie wielofunkcyjne,
  • praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,
  • praca na parterze, brak podjazdów dla osób niepełnosprawnych, brak dostosowanej toalety dla osób niepełnosprawnych,
  • praca od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.
  • Sprawuje nadzór nad produktami pochodzenia zwierzęcego w tym kontroluje wymogi weterynaryjne przy ich produkcji, umieszczaniu na rynku oraz sprzedaży bezpośredniej celem zapewnienia bezpieczeństwa żywności.
  • Kontroluje występowanie pozostałości chemicznych i biologicznych, leków oraz skażeń promieniotwórczych w tkankach zwierząt, środkach spożywczych pochodzenia zwierzęcego oraz środkach żywienia zwierząt celem zapewnienia bezpieczeństwa żywności.
  • Kontroluje realizację zadań przez lekarzy weterynarii wyznaczonych przez PLW do wykonywania czynności wynikających z art. 16 ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej celem sprawdzenia prawidłowości wykonywanych czynności.
  • Pobiera próbki do badań mikrobiologicznych w ramach nadzoru nad przedsiębiorstwami spożywczymi celem zapewnienia bezpieczeństwa żywności.
  • Nadzoruje badania mięsa w laboratorium tj. celem wykrywania włośni metodą wytrawiania.
  • Nakłada i stosuje sankcje karno-administracyjne w celu wyegzekwowania obowiązujących przepisów w zakresie nadzoru sanitarno-weterynaryjnego.
  • Przygotowuje decyzje administracyjne w zakresie bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego celem zatwierdzenia i wydania przez Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe weterynaryjne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii
  • Prawo jazdy kat. B
  • Znajomość przepisów prawa weterynaryjnego i administracyjnego
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Umiejętność obsługi komputera tj. pakiet MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników

· Dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy na umowę o pracę
· Dodatkowe wynagrodzenie roczne
· Nagrody jubileuszowe
· Miejsce parkingowe
· Pracę w miłej i przyjaznej atmosferze