Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 09.04.2024

Główny specjalista do spraw legislacji w Wydziale Polityki Konsumenckiej, Departament Ochrony Zbioro

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu.

Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Praca w programie Skype dla firm (praca w słuchawkach).

Urząd jest członkiem Koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji oraz laureatem nagrody Friendly Workplace.

  • Opracowuje projekty założeń do projektów aktów prawnych oraz projekty aktów prawnych z zakresu prawa konsumenckiego.
  • Uczestniczy w procesach legislacyjnych dotyczących prawa konsumenckiego na szczeblu krajowym (m.in. udział w uzgodnieniach międzyresortowych, pracach podkomisji i komisji parlamentarnych) i Unii Europejskiej (m.in. udział w pracach grup roboczych Komisji Europejskiej, Rady UE) i nadzoruje prace legislacyjne nad poszczególnymi projektami.
  • Opracowuje analizy, opinie i stanowiska Rządu RP dotyczące zagadnień związanych z harmonizacją ustawodawstwa polskiego do prawa europejskiego i orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej; śledzi, gromadzi i analizuje aktualne orzecznictwo krajowe i UE z zakresu prawa konsumenckiego.
  • Sporządza opinie i analizy dotyczące szeroko pojętej polityki konsumenckiej, w szczególności dotyczące rozwiązań o charakterze systemowym, w celu realizacji zadań związanych z publicznoprawną ochroną konsumentów w zakresie należącym do właściwości Prezesa UOKiK.
  • Uczestniczy w opracowywaniu projektów rządowej polityki konsumenckiej i projektów sprawozdań z jej wykonania.
  • Współpracuje z organizacjami konsumenckimi, organizacjami przedsiębiorców, organami administracji i innymi podmiotami oraz organami państw członkowskich UE w szeroko pojętych inicjatywach związanych z legislacją w celu realizacji zadań związanych z publicznoprawną ochroną konsumentów w zakresie należącym do właściwości Prezesa UOKiK.
  • Przygotowuje projekty odpowiedzi na wpływające do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pisma innych organów, przedsiębiorców i konsumentów w zakresie interpretacji przepisów prawa konsumenckiego oraz przedstawiania opinii prawnych w celu realizacji zadań związanych z publicznoprawną ochroną konsumentów w zakresie należącym do właściwości Prezesa UOKiK.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe prawnicze
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w pracy na stanowisku związanym z opracowywaniem aktów prawnych
  • Ukończona aplikacja legislacyjna lub 4 lata w pracy związanej z opracowywaniem aktów prawnych.
  • Wiedza specjalistyczna i umiejętność jej wykorzystania w zakresie znajomości prawa konsumenckiego i umiejętności stosowania go w praktyce.
  • Posiadanie kompetencji: rzetelność, zorientowanie na osiąganie celów.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego
  • Posiadanie kompetencji: myślenie analityczne, komunikacja, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność, kreatywność.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie – umowa o pracę
  • dodatek do wynagrodzenia za staż pracy powyżej 5 lat (od 5% do 20% wynagrodzenia)
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne - „13tka”
  • nagrody jubileuszowe (od 20 lat pracy przyznawane co 5 lat)
  • elastyczny czas pracy (możliwość rozpoczęcia pracy między 7.00 a 09.00)
  • możliwość pracy hybrydowej w wymiarze jendego dnia pracy zdlanej w tygodniu
  • gwarantowany program rozwoju zawodowego: różnorodny pakiet szkoleń (grupowych i indywidualnych), dofinansowanie do studiów i studiów podyplomowych, aplikacji radcowskiej, szkoleń językowych, platforma do nauki języka angielskiego i niemieckiego, biblioteka na terenie Urzędu
  • możliwość rozwoju poprzez pracę w zespole profesjonalistów i ekspertów z różnych dziedzin oraz udział w ciekawych projektach
  • możliwość godzenia pracy zawodowej z pracą naukową
  • atrakcyjny pakiet socjalny: dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego/jej dzieci, dofinansowanie sportu i kultury, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach, pomoc finansowa w związku ze zwiększonymi wydatkami w okresie świąteczno-zimowym
  • dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych
  • możliwość zakupu na preferencyjnych warunkach karty sportowej Multisport oraz pakietu medycznego w ramach grupowego ubezpieczenia pracownika
  • możliwość przystąpienia do Pracowniczych Planów Kapitałowych;
    możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej;
  • owocowe wtorki
  • sala aktywności
  • udogodnienia dla rowerzystów: pomieszczenie do przechowywania rowerów w siedzibie Urzędu
  • doskonałą, dobrze skomunikowaną lokalizację – w centrum Warszawy (blisko stacji metro „Centrum” i "Świętokrzyska", stacji SKM „Śródmieście”, stacji PKP „Centrum”)