Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 12.04.2024

Referendarz ds. udzielania informacji

Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

- praca przy komputerze pow. 4 godzin dziennie,

- działanie pod presją czasu i w warunkach silnego stresu

- zagrożenie korupcją,

- zagrożenie naciskami grup przestępczych,

- nietypowe godziny pracy (w tym dyżury),

- permanentna obsługa klientów zewnętrznych,

- budynek dostosowany architektonicznie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  • ma następujące zadania:
  • Analizowanie, weryfikowanie i aktualizowanie danych zawartych w systemie teleinformatycznym Krajowego Rejestru Karnego oraz opracowywanie (tj. podejmowanie rozstrzygnięć mających na celu aktualizację, korektę bądź dokonanie zatarcia skazania) i przekazywanie informacji o osobach fizycznych, stanowiącej zaświadczenie potwierdzające karalność bądź niekaralność, w odpowiedzi na wnioski i zapytania o udzielenie informacji o osobie
  • Prowadzenie korespondencji wyjaśniającej dotyczącej uchybień w nadsyłanych wnioskach i zapytaniach o udzielenie informacji o osobie w przypadku negatywnego wyniku analizy merytoryczno-formalnej nadesłanego formularza - w celu realizacji ustawowych zadań KRK
  • Prowadzenie postępowań wyjaśniających w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w dokumentach zgromadzonych w KRK poprzez analizowanie orzeczeń, odpisów wyroków i postanowień oraz prowadzenie korespondencji wyjaśniającej - w celu zapewnienia zgodności z przepisami prawa danych przetwarzanych w KRK oraz w celu wydania aktualnego i zgodnego z przepisami prawa zaświadczenia
  • Występowanie do sądów w sprawach o nadesłanie brakujących kart rejestracyjnych karnych oraz zawiadomień niezbędnych do aktualizacji baz danych wskutek zdefiniowania braków w bazach danych Rejestru po weryfikacji i analizie merytorycznej zgromadzonych tam informacji – w celu wydania zaświadczenia zgodnego z aktualną sytuacją prawną obywatela w zakresie danych gromadzonych w KRK
  • Współpraca z Centralnym Zarządem Służby Więziennej (CZSW) poprzez ustalanie niezbędnych do aktualizacji baz danych informacji oraz analizowanie, zgłaszanie oraz wyjaśnianie nieprawidłowości danych o osobach pozbawionych wolności, w zakresie określonym ustawą o KRK, przesyłanych z CZSW bezpośrednio do systemu teleinformatycznego KRK – w celu wydania zaświadczenia
  • Współpraca z sądami powszechnymi w zakresie obsługi aplikacji e-karta, w zakresie sporządzania dokumentów elektronicznych zgodnie z orzeczeniami sądów oraz przepisami prawa

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Znajomość zasad organizacji i funkcjonowania resortu sprawiedliwości
  • Znajomość Ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym
  • Znajomość Ustawy o ochronie danych osobowych
  • Umiejętność szybkiego pisania na komputerze
  • Doskonalenie zawodowe, Identyfikacja z misją urzędu, Komunikacja, Otwartość na zmiany, Pozytywne podejście do klienta, Radzenie sobie z presją, Asertywność, Zorientowanie na osiąganie celów
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe administracyjne
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

Pracownikom oferujemy:

- dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,

- dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka),

- możliwość udziału w szkoleniach,

- możliwość częściowej refundacji kosztów nauki języków obcych i studiów podyplomowych,

- pakiet socjalny (możliwość ubiegania się o dofinansowanie wypoczynku dla pracownika i jego dzieci, niskooprocentowane pożyczki mieszkaniowe, możliwość zakupu karty sportowej, dopłatę do żłobka/przedszkola/klubiku dziecięcego, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach),

- możliwość wykupienia pakietu opieki medycznej dla pracownika i członków rodziny, a także ubezpieczenia na życie,

- możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej,

- możliwość dofinansowania zakupu okularów korekcyjnych,

- pokój do pracy dla rodzica z dzieckiem,

- parking dla rowerów,

- elastyczny czas pracy.