Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 08.04.2024

Główny specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Praca zdalna

Zakres obowiązków

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:
• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
• wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• windy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnością na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
- praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

- nietypowe godziny pracy (w tym dyżury)

- zagrożenie korupcją

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

  • Organizuje ochronę przeciwpożarową na terenie nieruchomości będących w trwałym zarządzie Ministerstwa,w tym: przeprowadza kontrolę stanu zabezpieczenia przeciwpożarowego budynku; nadzoruje konserwację i naprawy podstawowego sprzętu przeciwpożarowego; sprawuje nadzor nad systemami ochrony przeciwpożarowej; współpracuje z Państwową Strażą Pożarną; sprawuje nadzor nad wykonaniem umów z firmami odpowiedzialnymi za konserwacje i monitorowanie systemów ochrony przeciwpożarowej, ustala wymogi bezpieczeństwa pożarowego przy prowadzeniu prac pożarowo niebezpiecznych
  • Przeprowadza wewnętrzne szkolenia z ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowywuje praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji na terenie nieruchomości Ministerstwa
  • Pełni dyżury w ramach Zespołu Monitorowania Zagrożeń, w tym: informuje członków kierownictwa Ministerstwa o wystąpieniu zagrożeń oraz zaistnieniu sytuacji kryzysowych poprzez sporządzanie raportów, współdziała z podmiotami realizującymi zarządzanie kryzysowe i politykę informacyjną, przekazuje informację o wystąpieniu zagrożeń oraz zaistnieniu sytuacji kryzysowej w działach administracji rządowej właściwych dla Ministra, gromadzi i przetwarza informacje dotyczące zagrożeń infrastruktury krytycznej w działach administracji rządowej właściwych dla Ministra, monitoruje sytuację w czasie trwania imprez masowych o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym, których organizacja i przebieg dotyczą działów administracji rządowej właściwych dla Ministra
  • Uczestniczy w planowaniu wydatków oraz w przygotowywaniu i prowadzeniu postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, w tym: przeprowadza rozeznania rynku, sporządza opis przedmiotu zamówienia, opracowywuje projekt umowy, uczestniczy w postępowaniach jako członek komisji przetargowych
  • Opracowywuje i aktualizuje instrukcje bezpieczeństwa pożarowego nieruchomości będących w trwałym zarządzie Ministerstwa
  • Zapewnia warunki do funkcjonowania Zespołu monitorowania zagrożeń
  • Doskonali metody i formy oraz zakres gromadzenia i przetwarzania informacji przydatnych w procesie monitorowania i analizy zagrożeń, w tym prowadzi teleadresową bazę danych niezbędną do reagowania w sytuacjach kryzysowych

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub z zakresu ochrony przeciwpożarowej lubochrony infrastruktury krytycznej
  • Uprawnienie do wykonywania zawodu inspektora ochrony przeciwpożarowej lub zgoda na odbycie szkolenia inspektorów ochrony przeciwpożarowej
  • Dostęp do informacji niejawnych lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • Znajomość ustawy o ochronie przeciwpożarowej
  • Wiedza z zakresu ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów
  • Wiedza z zakresu ochrony infrastruktury krytycznej
  • Wiedza z zakresu przygotowywania i prowadzenia ćwiczeń ewakuacji
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • ciekawą pracę
  • udział w kluczowych dla kraju wydarzeniach w organizacji z tradycjami
  • stabilną pracę w elastycznych godzinach (rozpoczynanie pracy w godz. 7.00-10.00) w bardzo przyjaznej lokalizacji (dogodny dojazd środkami komunikacji miejskiej, pociągami, kolejką WKD)
  • praca zdalna
  • dodatkowe wynagrodzenie tzw. „trzynastka”, dodatek za wysługę lat,
  • bogaty pakiet szkoleń, refundację nauki języka obcego i studiów podyplomowych
  • atrakcyjny pakiet socjalny w formie systemu kafeteryjnego oferujący nie tylko dofinansowanie wypoczynku i kart sportowych, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, ale też ciekawe rabaty na bilety do kina i inne rozrywki
  • refundację okularów korekcyjnych
  • możliwość wykupienia w preferencyjnej cenie pakietu medycznego, polisy na życie i zniżkowej legitymacji PKP
  • wsparcie dla rodziców: pokój rodzica z dzieckiem
  • udogodnienia dla rowerzystów - stojaki na rowery na terenie ministerstwa, prysznic
  • preferencyjne ceny posiłków w kantynie znajdującej się na terenie ministerstwa