Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 03.04.2024

Referent ds. kontroli wewnętrznej

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
  • Gdańsk, pomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa,

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • w budynku znajduje się winda
  • w budynku znajdują się toalety dla osób z niepełnosprawnościami
  • więcej informacji o dostępności: raport dostępności

  • Planuje, przygotowuje i przeprowadza kontrole na podstawie ustawy o kontroli w administracji rządowej w urzędach skarbowych, urzędzie celno-skarbowym i kontroli wewnętrznej oraz sporządza dokumentację pokontrolną
  • Sporządza plany kontroli prowadzanych przez komórkę
  • Sprawuje nadzór nad realizacją wniosków i zaleceń pokontrolnych po kontrolach przeprowadzonych w urzędach skarbowych i urzędzie celno-skarbowym, przekazuje innym komórkom organizacyjnym Izby materiałów z przeprowadzonych kontroli do wykorzystania w celu m.in. sprawowania nadzoru, analizuje informacje zewnętrzne oraz wewnętrzne, sygnalizujące kształtowanie się niepożądanego stanu faktycznego lub niezadowalającego stopnia realizacji zadań w Izbie, urzędach skarbowych i urzędzie celno-skarbowym, proponuje usprawnienia, kieruje informacje, wnioski, wystąpienia pokontrolne oraz zalecenia i wytyczne, stanowiące wynik przeprowadzonych analiz informacji zewnętrznych i wewnętrznych oraz postępowań wyjaśniających i kontrolnych
  • Koordynuje organizację kontroli prowadzonych w Izbie, urzędach skarbowych i urzędzie celno-skarbowym przez zewnętrzne organy kontrolne oraz monitoruje realizację przez komórki organizacyjne wnioski i zalecenia pokontrolne
  • Monitoruje i analizuje zjawiska niepożądane, w szczególności sprzyjające korupcji, podejmuje działania wyjaśniające w przypadku powzięcia informacji o możliwości wystąpienia zachowań korupcyjnych w Izbie i podległych urzędach, sporządza okresowe analizy przyczyn i skali zagrożenia przestępczością korupcyjną oraz inicjuje na tej podstawie działania organizacyjne, współdziałanie z właściwymi organami w zakresie ujawnienia w Izbie i podległych urzędach przestępstw korupcyjnych
  • Rozpatruje i załatwia skargi i wnioski dotyczące działania naczelników urzędów skarbowych i urzędu celno-skarbowego w województwie pomorskim oraz przekazywanie skarg i wniosków zgodnie z właściwością

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego materialnego i proceduralnego
  • Łatwość komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Inne przewidziane m.in. w Regulaminie Gospodarowania Środkami Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych