Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 05.04.2024

Starszy specjalista ds. księgowości

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gdańsku
  • Gdańsk, pomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca w biurze przy komputerze 8 godzin dziennie.

Zagrożenie korupcją.

Stres związany z charakterem pracy.

Biuro znajduje się na drugim piętrze budynku bez windy.

  • prowadzi ewidencję księgową dochodów i wydatków, obsługuje ZUS i US, prowadzi ewidencję rzeczowych składników majątku jednostki
  • księguje operacje finansowe dotyczące wydatków i dochodów w celu dostarczenia dokładnej informacji finansowej
  • prowadzi sprawy egzekucji administracyjnej dochodów budżetowych
  • dokonuje opisów i dekretacji dowodów księgowych zewnętrznych, sprawdza je pod względem formalno-rachunkowym w celu zapewnienia prawidłowej realizacji polityki rachunkowości
  • prowadzi ewidencję środków trwałych i wyposażenia Inspektoratu
  • prowadzi ewidencję mandatów karnych oraz rozlicza delegacje służbowe pracowników jednostki

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe ekonomiczne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 9 lat doświadczenia zawodowego w dziale księgowości
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych oraz przepisów dotyczących zasad rachunkowości
  • Obsługa komputera i programów finansowo-księgowych
  • Znajomość i umiejętność stosowania przepisów prawa w zakresie postępowania egzekucyjnego w administracji
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu, umiejętność analitycznego myślenia
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Miejsce do odświeżenia się
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników

Członkowi korpusu służby cywilnej przysługuje oprócz wynagrodzenia zasadniczego dodatek za wysługę lat w wysokości od 5 do 20 %, dodatkowe wynagrodzenie roczne oraz nagrody jubileuszowe