Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 09.04.2024

Aplikant ds. stanowisko przygotowujące do pracy na stanowisku inspektora transportu drogowego

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie
  • Elbląg, warmińsko-mazurskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Praca zdalna

Zakres obowiązków

Praca biurowa oraz praca w terenie.

Praca biurowa - praca przy komputerze powyżej 4h, obsługa urządzeń biurowych.

Praca w terenie - prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych, prowadzenie kontroli w terenie.

Podczas kursu specjalistycznego zajęcia odbywać się będą w ośrodku ITD w Radomiu oraz online.

Kurs składa się z zajęć teoretycznych i zajęć praktycznych.

W ramach kursu organizowane są zajęcia wymagające dużego wysiłku fizycznego.

Aplikant w trakcie zajęć praktycznych bierze udział w czynnościach wykonywanych przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

  • będzie uczestniczyła w zajęciach teoretycznych i zajęciach praktycznych realizowanych w ramach kursu specjalistycznego, których celem jest przyswojenie wiedzy i zdobycie umiejętności niezbędnych do wykonywania pracy na stanowisku inspektora transportu drogowego,
  • złoży egzamin kwalifikacyjny II stopnia na stanowisko młodszego kontrolera transportu drogowego,
  • będzie uczestniczyła w czynnościach kontrolnych prowadzonych przez inspektorów ITD podczas kontroli drogowej i kontroli w siedzibie przedsiębiorstw transportowych,.
  • będzie uczestniczyła przy sporządzaniu dokumentacji kontrolnej przez inspektorów ITD.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie ( co najmniej )• wykształcenie średnie potwierdzone świadectwem dojrzałości po zdanym z wynikiem pozytywnym egzaminie maturalnym;• Kserokopia prawo jazdy kat. B • znajomość ustaw: ustawa o transporcie drogowym wraz z aktami wykonawczymi, ustawa prawo o ruchu drogowym wraz z aktami wykonawczymi, ustawa o drogach publicznych, kodeks postępowania administracyjnego;• umiejętność pracy w zespole;• ukończone 23 lata na dzień 20.05.2024 r.• posiadanie wymaganego stanu zdrowia;• posiadanie nienagannej opinii;
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego w administracji publicznej.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe • prawo jazdy kategorii A i C;• znajomość komunikatywna języka na poziomie B1: angielskiego, niemieckiego lub rosyjskiego;• doświadczenie w pracy w administracji publicznej co najmniej 6 miesięcy• ukończony kurs i posiadanie uprawnienia diagnosty samochodowego• ukończony kurs i posiadanie zaświadczenia doradcy DGSA• preferowane będzie wykształcenie wyższe o kierunku prawo, administracja, mechanicznym o profilu mechanika pojazdów, ekonomiczne potwierdzone uzyskaniem dyplomu ukończenia studiów wyższych z wynikiem pozytywnym
  • co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w prowadzeniu postępowań administracyjnych

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Częściowe wykonywanie pracy poza siedzibą urzędu (praca zdalna, „home office”)
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników