Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 28.03.2024

Referent ds. rachunkowości podatkowej, nadzoru nad poborem

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku
  • Gdańsk, pomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca jednozmianowa
  • administracyjno-biurowa,
  • z wykorzystaniem komputera powyżej połowy dobowego czasu pracy oraz innych urządzeń biurowych,
  • przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • w budynku znajduje się winda
  • w budynku znajdują się toalety dla osób z niepełnosprawnościami
  • więcej informacji o dostępności: raport dostępności

  • Sprawuje nadzór nad urzędami skarbowymi w zakresie prawidłowości i efektywności poboru należności pieniężnych i zmniejszania zaległości w szczególności poprzez przygotowywanie sprawozdań, zestawień, analiz oraz wytycznych i rekomendacji dotyczących działalności podległych urzędów
  • Sprawuje nadzór pozainstancyjny nad egzekucja administracyjną należności pieniężnych oraz wykonywaniem orzeczeń o przepadku rzeczy na rzecz Skarbu Państwa, likwidacji niepodjętych depozytów oraz innych orzeczeń
  • Orzeka w sprawach z zakresu rachunkowości, w tym dotyczących zaliczania wpłat, nadpłat, zwrotów podatków na poczet należności podatkowych w szczególności poprzez opracowywanie projektów: - postanowień, decyzji i innych pism w postępowaniach odwoławczych (zażaleniowych), pierwszoinstancyjnych, w trybach nadzwyczajnych, - odpowiedzi na skargi do sądu administracyjnego oraz odpowiedzi na pisma procesowe, - pisemnych stanowisk zawierających merytoryczną ocenę otrzymanych orzeczeń sądów administracyjnych
  • Sprawuje nadzór nad działalnością: - komórki likwidacji towarów urzędu celno-skarbowego w zakresie prowadzenia magazynu likwidacyjnego; - komórki wsparcia urzędu celno-skarbowego w zakresie prowadzenia depozytu urzędu celno-skarbowego w odniesieniu do towarów tam przechowywanych niewymagających uregulowania sytuacji celnej i podejmowania czynności wynikających z przepisów prawa celnego - kasami gotówkowymi w urzędzie celno-skarbowym
  • Sprawuje nadzór nad realizacją zadań wykonywanych przez komórki rachunkowości w urzędach skarbowych
  • Sprawuje nadzór: - przyjmowaniem, ewidencjonowaniem, weryfikacją pod względem formalnym dokumentów podlegających księgowaniu, w szczególności deklaracji podatkowych, wniosków, informacji, w tym w postaci elektronicznej, - wprowadzaniem do systemu informatycznego danych szczegółowych z deklaracji podatkowych oraz innych dokumentów podlegających księgowaniu, - przetwarzaniem danych podlegających księgowaniu przesłanych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej
  • Rozpatruje środki zaskarżenia na niezałatwienie sprawy w terminie, zażalenia na przewlekłe prowadzenie postępowania oraz spory kompetencyjne dotyczące właściwości naczelników urzędów w sprawach wierzycielskich, egzekucyjnych i rachunkowości podatkowej
  • Współpracuje przy prowadzeniu szkoleń, instruktaży, spotkań roboczych i narad dla podległych urzędów oraz opracowuje moduły szkoleniowe

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego materialnego i proceduralnego w szczególności ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji i aktów wykonawczych, ustawy Ordynacja podatkowa oraz ustawy Kodeks postępowania administracyjnego
  • Łatwość komunikacji
  • Znajomość obsługi edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • doświadczenia zawodowego
  • Znajomość zasad księgowości i rachunkowości
  • Znajomość przepisów ustawy prawo upadłościowe oraz ustawy prawo restrukturyzacyjne
  • Umiejętność myślenia analitycznego
  • Zaawansowana znajomość obsługi arkusza kalkulacyjnego

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Inne przewidziane m.in. w Regulaminie Gospodarowania Środkami Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych