Specjalista ds. BHP i PPOŻ

Rabugino Sp. z o.o.
  • Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie pow. grodziski

Pracownik biurowy

Umowa o pracę

Zakres obowiązków:

- Realizacja obowiązków służby BHP i PPOŻ zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy
- Bieżące informowanie pracodawcy o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych oraz o działaniach korygujących
- Tworzenie i opiniowanie instrukcji dotyczących bhp na stanowiskach pracy
- Przeprowadzanie analiz i ocen ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy
- Organizowanie badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia na stanowisku pracy
- Udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy, choroby zawodowej (wraz z pełną dokumentacją) oraz udział w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego
- Prowadzenie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad BHP i PPOŻ
- Koordynowanie i inicjowanie działań mających na celu poprawę warunków BHP i Ppoż
- Nadzór i koordynacja rozwiązań techniczno-organizacyjnych zapewniających poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy i PPOŻ
- Przeprowadzanie instruktażu ogólnego w zakresie BHP i PPOŻ
- Utrzymanie zgodności z wymaganiami prawnymi w zakresie PPOŻ
- Współpraca z odpowiednimi instytucjami (PIP, Sanepid, laboratoria pomiarowe, lekarz medycyny pracy, PSP)

Nasze wymagania:

- Proaktywna postawa, związana z analizą zagrożeń, wyciąganiem wniosków i rekomendowaniem nowych rozwiązań
- Bardzo dobra i praktyczna znajomość prawa z zakresu BHP i PPOŻ
- Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki związane z zarządzaniem bezpieczeństwem i higieną pracy i/lub ochroną przeciwpożarową)
- Min. 3 - letnie doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku
- Znajomość aktualnych przepisów i regulacji dotyczących BHP i PPOŻ
- Dobra znajomość języka angielskiego
- Dobra znajomość pakietu MS Office

Oferujemy

- Współpracę w oparciu o umowę o pracę na część etatu
- Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kompetencji
- Przyjazne miejsce pracy
- Realne możliwości rozwoju zawodowego
- Dodatkowe benefity: pakiet socjalny – opieka medyczna, ubezpieczanie grupowe, ZFŚS
Dodana
Wygasa (za 6 dni temu)