Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 01.04.2024

Główny specjalista ds. przygotowania inwestycji

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
  • Warszawa, mazowieckie

Urzędnik

Umowa o pracę

Praca zdalna

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

- krajowe wyjazdy służbowe,

- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- praca biurowa przy użyciu takich urządzeń jak: komputer, drukarka, kserokopiarka,

niszczarka dokumentów;

- praca przy komputerze powyżej 4 godzin;

- większość czynności wykonywana jest w pozycji siedzącej;

- oświetlenie naturalne i sztuczne;

- budynek wyposażony w windy;

- budynek może stwarzać problem w komunikacji dla osób niepełnosprawnych ruchowo z

uwagi na drzwi z samozamykaczem, oddzielające klatkę schodową z szybami windowymi.

Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie

  • współpracuje z Oddziałami i komórkami organizacyjnymi Centrali w zakresie opiniowania i uzgadniania dokumentów opracowywanych przez Oddziały GDDKiA w tym odstępstw od dokumentów wzorcowych,
  • opracowuje opinie do odstępstw od przepisów techniczno-budowlanych dla dróg publicznych,
  • uczestniczy w posiedzeniach zespołów i komisji oceniających oraz wybranych radach projektów dla strategicznych zadań inwestycyjnych. Przygotowuje uwagi odnośnie dokumentacji projektowej oraz sporządzanych protokołów,
  • formułuje wytyczne dla Oddziałów w zakresie stosowania warunków technicznych dla dróg,
  • opiniuje projekty aktów prawnych z zakresu drogownictwa,
  • sprawdza i opiniuje Programy Inwestycji dla procesu przygotowawczego inwestycji,
  • przygotowuje odpowiedzi na pisma Oddziałów GDDKiA, biur projektowych oraz innych jednostek i osób,
  • opiniuje Karty Kwalifikacji w zakresie przygotowania inwestycji.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe techniczne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w pracy w administracji drogowej lub w jednostce projektowej lub w wykonawstwie drogowym.
  • Znajomość ustaw: o drogach publicznych; o szczegółowych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych; Prawo budowlane wraz z aktami wykonawczymi; o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie; udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko; kodeks postępowania administracyjnego,
  • Znajomość procedur administracyjnych niezbędnych do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, pozwolenia na budowę oraz decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.
  • Znajomość: zasad projektowania dróg,
  • Umiejętność zarządzania projektami drogowymi,
  • Umiejętność weryfikacji dokumentacji drogowej,
  • Umiejętność weryfikacji dokumentacji projektowej.
  • Kompetencje: wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe techniczne w zakresie budowy dróg
  • doświadczenia zawodowego
  • Kurs audytu BRD,
  • Uprawnienia budowlane w specjalności drogowej,
  • Prawo jazdy kat. B,
  • Znajomość ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1.

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Częściowe wykonywanie pracy poza siedzibą urzędu (praca zdalna, „home office”)
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Możliwość skrócenia dnia pracy dla zapewnienia opieki nad dzieckiem lub osobą zależną
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Zniżki na wypoczynek w ośrodkach wypoczynkowych

stabilną pracę w jednostce administracji państwowej z wieloletnią tradycją,

otwarte i przyjazne środowisko pracy,

zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20 % wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,

trzynaste wynagrodzenie,

możliwości rozwoju kompetencji zawodowych m.in. refundacja kosztów nauki na studiach, studiach podyplomowych, kursach zawodowych, kursach językowych),

pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach,

dodatkowe ubezpieczenie NNW w przypadku osób wykonujących zadania związane z: utrzymaniem drogi, obszarem technologii, realizacji inwestycji, kierowaniem ruchem drogowym/pojazdem służbowym,

możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie.