Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 18.04.2024
  • Warszawa, mazowieckie

Inny

Umowa o pracę

Michael Page Finance & Human Resources - W centrum naszej działalności znajdują się tysiące ludzi, których życie odmieniliśmy znajdując im nową pracę oraz wyjątkowa jakość usług, które świadczymy naszym klientom i kandydatom. Z dumą wyznaczamy standardy na rynku rekrutacyjnym, a dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu połączonemu ze zrozumieniem osobistych motywacji, stwarzamy naszym kandydatom okazję do realizacji pełni ich potencjału.

Niezależnie od tego czy jesteś pracodawcą poszukującym członków swojego zespołu, czy kandydatem, który chce rozwinąć swoją karierę, Michael Page oferuje Ci zespół który zrozumie Twoje potrzeby. Wraz z Page Executive i Page Outsourcing, Michael Page jest częścią PageGroup. Jesteśmy pewni, że nasza wiedza pomoże Ci osiągnąć Twoje cele – niezależnie od tego czy szukasz pracownika, czy też nowego miejsca pracy.

Zakres obowiązków

  • Providing an exceptional candidate experience through the interview, offer and onboarding process.
  • Managing the interview schedule and logistics between hiring managers and candidates.
  • Scheduling a high volume of phone, in-person, and video interviews.
  • Contacting candidates and potentially conducting initial interviews with them in Polish and English.
  • Maintaining a clear recruiting workflow by updating candidate and requisition status in Success Factors.
  • Working alongside our Employee Lifecycle and HR teams to facilitate a smooth onboarding process for new hires and assisting with induction activity.
  • Editing and posting job advertisements.
  • Sourcing and building pipeline using local job boards, LinkedIn.
  • Managing correspondence with 3rd party suppliers as required.
  • Building positive relationships with candidates and hiring teams, truly representing as a strong brand ambassador for the company

Wymagania

  • Experience supporting in a busy TA function within a volume driven environment, providing exceptional coordinator support to hiring teams and candidates.
  • Knowledge of English allowing for free communication, level min. B2
  • Knowledge of MS Office suite and ATS - ideally SuccessFactors
  • Highly organised, ensuring attention to detail and accuracy are a top priority.
  • Ability to work with evolving systems and structures, demonstrating the flexibility and willingness to adapt to changing environments.
  • Experience in searching and conducting recruitment projects on your own would be a distinct advantage.
  • Excellent communication skills with the proven ability to build and maintain professional relationships across all layers of the organisation.

Oferujemy

  • Opportunity to be part of something new and exciting!
  • Work in a hybrid model (3 days in the office, 2 days home office)
  • Fixed-term contact for 1 year
  • Dynamic work environment in an international company
  • Friendly atmosphere
  • Exciting and challenging job with your own area of responsibility
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Michael Page Finance & Human Resources 40-007 Katowice Uniwersytecka 13, NIP: 5252345586 zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby bieżącej rekrutacji. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana. Dodatkowo wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby przyszłych rekrutacji przez okres 12 miesięcy. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana.