Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 15.04.2024

Radca prawny w Okręgowym Urzędzie Górniczym w Gdańsku

Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach
  • Gdańsk, pomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • praca przy komputerze, wymagająca wysiłku statycznego,
  • zagrożenie korupcją.
  • • udziela opinii i porad prawnych, w tym opiniuje pod względem prawnym projekty decyzji, postanowień oraz innych dokumentów wydawanych przez Dyrektora Urzędu, w celu zapewnienia prawidłowości prowadzonych w Urzędzie postępowań administracyjnych,
  • • wykonuje czynności związane z kierowaniem do sądów wniosków o ukaranie obwinionych za wykroczenia popełnione w związku z nieprawidłowościami w ruchu zakładu górniczego, w szczególności przygotowuje projekty wniosków o ukaranie,
  • • współpracuje z pracownikami prowadzącymi postępowania administracyjne w sprawie naliczenia opłaty podwyższonej w związku z wykonywaniem działalności bez wymaganej koncesji albo bez zatwierdzonego albo podlegającego zgłoszeniu projektu robót geologicznych, w szczególności przygotowuje projekty decyzji, względnie propozycje innych rozstrzygnięć,
  • • wykonuje czynności związane z postępowaniami w sprawie stwierdzenia kwalifikacji osób kierownictwa i dozoru ruchu do wykonywania czynności w ruchu zakładów górniczych i zakładów, w szczególności weryfikuje spełnianie przez kandydatów wymogów formalno-prawnych niezbędnych do dopuszczenia do egzaminu,
  • • współuczestniczy w badaniach powypadkowych oraz w opracowywaniu orzeczeń powypadkowych celem ustalenia stanu faktycznego, osób odpowiedzialnych za stwierdzone nieprawidłowości oraz naruszonych przepisów,
  • • udziela opinii i porad prawnych oraz przygotowuje projekty pism i innych dokumentów związanych z naborem i zatrudnieniem pracowników Urzędu w służbie cywilnej,
  • • przygotowuje stanowiska w sprawach odwołań od decyzji oraz zażaleń na postanowienia wydawane przez Dyrektora Urzędu,
  • • na podstawie udzielonego pełnomocnictwa reprezentuje Dyrektora Urzędu i pełni zastępstwo procesowe w sprawach przed sądami, urzędami i instytucjami,
  • • opracowuje propozycje szkoleń i prowadzi szkolenia z zakresu prawa dla pracowników Urzędu.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe magisterskie prawnicze
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego przy obsłudze prawnej
  • Wpis na listę radców prawnych
  • Znajomość podstaw ustrojowych funkcjonowania państwa
  • Znajomość przepisów Prawa geologicznego i górniczego wraz z przepisami wykonawczymi
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
  • Znajomość Kodeksu wykroczeń oraz Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia
  • Znajomość Kodeksu cywilnego oraz Kodeksu postępowania cywilnego
  • Wiedza z zakresu ustaw: o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego, o służbie cywilnej, o ochronie danych osobowych
  • Skuteczna komunikacja, asertywność, samodzielność i inicjatywa
  • Znajomość obsługi programów komputerowych informacji prawnej
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego przy obsłudze prawnej w organach nadzoru górniczego

Oferujemy

  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka”.
  • Dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego, w zależności od udokumentowanego stażu pracy.
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników.
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników.
  • Dofinansowanie do zakupu okularów korygujących wzrok w związku z realizacją obowiązku pracodawcy zawartego w § 8 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe (Dz. U. Nr 148, poz. 973).
  • Inne dofinansowania przewidziane Regulaminem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Wyższego Urzędu Górniczego.
  • Dobrze skomunikowana siedziba urzędu.
  • Możliwość wyjścia z pracy w celu załatwienia ważnej sprawy urzędowej lub prywatnej.
  • Miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów.
  • Pomieszczenie socjalne.
  • Wdrożenie do pracy w ramach służby przygotowawczej w służbie cywilnej.
  • Możliwość szkoleń i rozwoju w tym uzyskania statusu urzędnika mianowanego.
  • Ciekawa praca w sektorze o wieloletnich tradycjach i znaczeniu krajowym.