Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 28.03.2024

Specjalista ds. ochrony konkurencji i konsumentów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie
  • Gdańsk, pomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca przy ulicy Podwale Przedmiejskie 30 w Gdańsku.

Urząd jest czlonkiem Koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji oraz laureatem nagrody Frieldly Workplaces.

  • Prowadzi postępowania administracyjne w sprawach z zakresu stosowania praktyk ograniczających konkurencję na rynkach właściwych oraz współuczestniczy w prowadzonych postępowaniach administracyjnych w sprawach praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów, spraw o uznanie postanowień wzorców umownych za niedozwolone oraz w sprawach nakładania kar pieniężnych i przygotowuje w toku tych postępowań projekty wezwań, wystąpień i postanowień, a także projekty rozstrzygnięć.
  • Przygotowuje projekty informacji o sposobie rozpatrzenia zawiadomień w sprawach dotyczących stosowania praktyk niezgodnych z prawem konkurencji i prawem ochrony konsumentów, a także projektów wystąpień, opinii i odpowiedzi w sprawach sygnałów wnoszonych przez konsumentów w celu efektywnego eliminowania działań, które mogą naruszać prawa konsumentów lub stanowić praktyki ograniczające konkurencję.
  • Prowadzi badania i analizy rynków towarów i usług w celu określenia ich struktury, stopnia koncentracji oraz wykrywania nieuczciwych zachowań przedsiębiorców działających na tych rynkach.
  • Uczestniczy w kontrolach i przeszukaniach prowadzonych u przedsiębiorców w celu zgromadzenia dowodów wskazujących na stosowanie zakazanych praktyk.
  • Prowadzi kwerendy orzecznictwa polskiego i zagranicznego, w tym organów Unii Europejskiej, z zakresu ochrony konkurencji i praw konsumentów.
  • Sporządza sprawozdania i zestawienia oraz uzupełnia i aktualizuje bazy danych Monopol i Konsumenci funkcjonującej w UOKiK w celu zapewnienia aktualnego i pełnego dostępu do informacji.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w stosowaniu prawa
  • Wiedza specjalistyczna i umiejętność jej wykorzystania w zakresie: znajomości procedury administracyjnej, znajomości zakresu działania UOKiK oraz organów UE w dziedzinie ochrony konkurencji i konsumentów.
  • Posiadanie kompetencji: analityczne myślenie, zorientowanie na osiąganie celów, komunikacja, umiejętność współpracy.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B1.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe prawnicze lub ekonomiczne
  • co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w stosowaniu prawa ochrony konkurencji i konsumentów, gospodarczego lub administracyjnego.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.
  • Znajomość unijnego i polskiego prawa i orzecznictwa antymonopolowego; znajomość unijnego i polskiego prawa ochrony konkurencji; znajomość kpa i kpc; znajomość zagadnień ekonomicznych, w szczególności w zakresie analiz ekonomicznych lub finansowych.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie – umowa o pracę
  • dodatek do wynagrodzenia za staż pracy powyżej 5 lat (od 5% do 20% wynagrodzenia)
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne - „13tka”
  • nagrody jubileuszowe (od 20 lat pracy przyznawane co 5 lat)
  • elastyczny czas pracy (możliwość rozpoczęcia pracy między 7.00 a 09.00)
  • możliwość pracy zdalnej w wymiarze jednego dnia pracy zdalnej w tygodniu
  • gwarantowany program rozwoju zawodowego: różnorodny pakiet szkoleń (grupowych i indywidualnych), dofinansowanie do studiów i studiów podyplomowych, aplikacji radcowskiej, szkoleń językowych, platforma do nauki języka angielskiego i niemieckiego, biblioteka na terenie Urzędu
  • możliwość rozwoju poprzez pracę w zespole profesjonalistów i ekspertów z różnych dziedzin oraz udział w ciekawych projektach
  • możliwość godzenia pracy zawodowej z pracą naukową
  • atrakcyjny pakiet socjalny: dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego/jej dzieci, dofinansowanie sportu i kultury, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach, pomoc finansowa w związku ze zwiększonymi wydatkami w okresie świąteczno-zimowym
  • dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych
  • możliwość zakupu na preferencyjnych warunkach karty sportowej Multisport oraz pakietu medycznego w ramach grupowego ubezpieczenia pracownika
  • możliwość przystąpienia do Pracowniczych Planów Kapitałowych
  • możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej
  • owocowe wtorki