Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 08.04.2024

Młodszy inspektor zakładów górniczych ds. górnictwa odkrywkowego

Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach
  • Gdańsk, pomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • praca na tym stanowisku wymaga przeprowadzania kontroli na powierzchni oraz na morzu,
  • praca administracyjno - biurowa,
  • kontakt z klientem,
  • szkodliwe i uciążliwe czynniki pracy (hałas, wibracje, zanieczyszczenie powietrza, wilgotność),
  • narażenie na zagrożenia technologiczne pochodzące od pracujących maszyn i urządzeń, instalacji elektrycznych oraz mediów znajdujących się pod wysokim ciśnieniem lub wysoką temperaturą.
  • pokonywanie pieszo znacznych odległości, często po dużych nachyleniach i nierównych powierzchniach,
  • przemieszczanie się po pomostach i estakadach znajdujących się na wysokościach,
  • podróże do zakładów górniczych i rejonów objętych kontrolą, które mogą być nieprzystosowane dla osób z niepełnosprawnością narządów ruchu.
  • Przeprowadza kontrole, w zakresie wynikającym z posiadanej specjalności technicznej, w tym dokonuje analizy stanu zagrożeń, metod ich zwalczania i stosowanej profilaktyki, w celu sprawdzenia zgodności prowadzenia ruchu zakładu górniczego z wymaganą dokumentacją i przepisami.
  • Analizuje plany ruchu i dodatki do tych planów w zakresie posiadanej specjalności technicznej w celu przygotowania projektów decyzji dyrektora Urzędu w powyższym zakresie.
  • w przypadku stwierdzenia wykonywania działalności bez wymaganej koncesji inicjuje i przeprowadza postępowanie wyjaśniające, w celu przygotowania projektów decyzji Dyrektora Urzędu w powyższym zakresie.
  • Współuczestniczy w oględzinach miejsc wypadków, zgonów naturalnych, awarii i niebezpiecznych zdarzeń oraz dokonuje analizy ich przyczyn i okoliczności w nadzorowanych zakładach, celem ustalenia stanu faktycznego i osób odpowiedzialnych za stwierdzone nieprawidłowości wraz z przygotowaniem stosownych orzeczeń i projektów decyzji w tym zakresie.
  • Opracowuje, w rocznym horyzoncie czasowym, projekty planów pracy, sporządza sprawozdania z ich realizacji, prowadzi statystyki i odpowiednią ewidencję w celu właściwego dokumentowania pracy Urzędu.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe techniczne o profilu górnictwo odkrywkowe lub wyższe o profilu geologicznym
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej, w tym urzędów górniczych i ich zadań wynikających z obowiązujących przepisów.
  • Znajomość: podstaw ustrojowych funkcjonowania państwa.
  • Znajomość przepisów Prawa geologicznego i górniczego wraz z przepisami wykonawczymi.
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego.
  • Znajomość Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej.
  • znajomość ustawy o ochronie danych osobowych.
  • Skuteczna komunikacja, myślenie analityczne, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych
  • Umiejętność obsługi komputera.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944r. do dnia 31 lipca 1990r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów – nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe techniczne magisterskie o profilu górnictwo odkrywkowe lub wyższe magisterskie o profilu geologicznym
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka”.
  • Dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego, w zależności od udokumentowanego stażu pracy.
  • Specjalne wynagrodzenie miesięczne za wykonywanie czynności inspekcyjno-technicznych wyłącznie na powierzchni na podstawie § 7 ust. 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 grudnia 2014 r. w sprawie uprawnień szczególnych przysługujących niektórym kategoriom członków korpusu służby cywilnej (Dz. U. z 2023 r. poz. 2548), w zależności od udokumentowanego stażu pracy.
  • Nagrody kwartalne.
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników.
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników.
  • Dofinansowanie do zakupu okularów korygujących wzrok w związku z realizacją obowiązku pracodawcy zawartego w § 8 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe (Dz. U. Nr 148, poz. 973).
  • Inne dofinansowania przewidziane Regulaminem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Wyższego Urzędu Górniczego.
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dodatkowy dzień wolny za 4 grudnia tzw. „barbórka”.
  • Możliwość wyjścia z pracy w celu załatwienia ważnej sprawy urzędowej lub prywatnej.
  • Możliwość przystąpienia pracownika do grupowego ubezpieczenia na życie.
  • Miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów.
  • Pomieszczenie socjalne.
  • Ciekawą pracę w sektorze o wieloletnich tradycjach i znaczeniu krajowym.