Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 07.04.2024

Kierownik działu BHP

  • Kłosowice, wielkopolskie pow. międzychodzki

Kierownik

Umowa o pracę

Pełny etat

Twój zakres obowiązków

  • Realizowanie zadań zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • Planowanie i nadzorowanie pracy komórki BHP w zakładzie produkcyjnym,
  • Raportowanie do przełożonych bieżących wyników kontroli w zakresie bezpieczeństwa,
  • Udział w opracowywaniu planów poprawy bezpieczeństwa pracy, bieżące monitorowanie postępów realizowanych projektów,
  • Tworzenie narzędzi do monitorowania aspektów bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • Sporządzanie oraz prowadzenie dokumentacji oraz rejestrów wynikających z obowiązków narzuconych przez przepisy prawa jak i standardy wewnętrzne,
  • Prowadzenie szkoleń wstępnych oraz organizacja szkoleń okresowych z zakresu BHP a także innych kursów o podobnej tematyce na podstawie zarządzeń wewnętrznych,
  • Opracowywanie instrukcji stanowiskowych, procedur, ocen ryzyka zawodowego, polityk oraz programów szkoleniowych,
  • Przeprowadzanie bieżących kontroli warunków pracy, podejmowanie działań korygujących oraz sporządzanie raportów,
  • Współpraca z pozostałymi działami funkcjonującymi w firmie,
  • Nadzór nad pracami podwykonawców wykonujących prace na terenie zakładu,
  • Opracowanie skierowań lekarskich, udział w posiedzeniach komisji ds. BHP,
  • Reprezentowanie pracodawcy podczas kontroli organów państwowych nadzorujących bezpieczeństwo i higienę pracy a także podczas audytów wewnętrznych, kontroli firmy ubezpieczeniowej oraz audytów socjalnych/ etycznych,
  • Dbałość o terminowe wykonywanie zarządzeń, szkoleń okresowych, pomiarów środowiska pracy,
  • Nadzór nad bezpieczeństwem przeciwpożarowym zakładu,
  • Proaktywne kształtowanie polityki bezpieczeństwa w zakładzie pracy.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe w kierunku lub specjalizacji związanej z BHP,
  • Minimum 3 lata doświadczenia w branży BHP na samodzielnym stanowisku lub w zarządzeniu zespołem – Warunek konieczny.
  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa pracy w zakresie BHP,
  • Prawo jazdy kategorii B.
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego,
  • Umiejętność współpracy z ludźmi na różnym poziomie struktury organizacyjnej,
  • Umiejętność obsługi komputera i pakietu programów Microsoft Office (Outlook, Word, Excel, Power Point)
  • Znajomość zasad LOTOTO, przepisów dotyczących organizacji prac szczególnie niebezpiecznych,
  • Doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu procedur ERP,
  • Znajomość branży spożywczej, standardów BRC, HACCP,
  • Znajomość przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej,
  • Uprawnienia inspektora regałów wysokiego składowania.

To oferujemy

  • Umowa o pracę (pełen etat, 8h/ dzień, poniedziałek- piątek),
  • Wsparcie w procesie adaptacji,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie i system premiowy,
  • Nienormowane godziny rozpoczęcia pracy (08:00 – 10:00),
  • Możliwość rozwoju zawodowego i osobistego (pakiet szkoleniowy),
  • Nieodpłatna możliwość nauki języka angielskiego (w ramach godzin pracy),
  • Darmowe posiłki,
  • Służbowy telefon oraz laptop,
  • Program poleceń pracowniczych,
  • Wsparcie doświadczonych kolegów i koleżanek. Zespół złożony ze specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży, możliwość wymiany doświadczeń i podniesienia kompetencji,
  • Przyjazną atmosferę w pracy,
  • Możliwość realizacji własnych inicjatyw.