Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 06.04.2024
CARBOAUTOMATYKA SA

Specjalista ds. BHP

  • Tychy, śląskie

Inny

Umowa o pracę

Pełny etat

Twój zakres obowiązków

  • zarządzanie obszarem BHP w zakładzie zgodnie z obowiązującymi procedurami - kontrola w zakresie przestrzegania przepisów i zasad BHP oraz PPOŻ
  • przeprowadzanie audytów stanu bezpieczeństwa
  • przygotowywanie i aktualizowanie oceny ryzyka zawodowego zgodnie w wymogami prawnymi
  • wsparcie merytoryczne w zakresie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy
  • raportowanie, tworzenie i kompletowanie dokumentacji dotyczącej BHP
  • analiza zdarzeń wypadkowych oraz wdrażanie działań zapobiegawczych
  • prowadzenie szkoleń wstępnych i okresowych z zakresu BHP oraz pilnowanie terminów tych szkoleń
  • kierowanie na badania lekarskie wstępne, okresowe i kontrolne oraz pilnowanie terminów tych badań
  • opiniowanie nowych projektów maszyn oraz procesów technologicznych
  • przeprowadzanie kontroli parku maszynowego pod kątem zgodności z wymaganiami bezpieczeństwa i higieny pracy
  • współpraca z zewnętrznymi instytucjami kontroli (PIP, PIS, PSP, WIOŚ)
  • współpraca z innymi działami firmy oraz partnerami zewnętrznymi
  • rekomendowanie i wdrażanie zmian zwiększających bezpieczeństwo pracy
  • aktywny udział w budowaniu i promowaniu świadomości bezpieczeństwa higieny pracy oraz ergonomii
  • nadzór i realizacja zagadnień związanymi z PPOŻ

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe lub ukończone studia podyplomowe z zakresu BHP
  • min. 3 lata doświadczenia w firmie przemysłowo – produkcyjnej
  • znajomość obowiązujących przepisów w zakresie BHP, PPOŻ. (w tym Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem wg ISO 45001 oraz Systemu Zarządzania Środowiskowego wg ISO14001)
  • znajomość Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE oraz Dyrektywy Narzędziowej 2009/104/WE
  • gotowość do sporadycznych zjazdów w podziemia kopalń
  • praktyka przeprowadzania postępowania powypadkowego
  • uprawnienia Inspektora PPOŻ
  • gotowość do podejmowania inicjatywy i wyzwań
  • prawo jazdy kat. B
  • uprawnienia SEP G-3D oraz SEP G-2D
  • zatwierdzenie OUG – dozór ruchu w kopalniach węgla kamiennego

To oferujemy

  • stabilne warunki zatrudnienia w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • atrakcyjny system wynagrodzeń
  • szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe i rozwój osobisty