Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 01.04.2024

Inżynier Danych / Analityk danych

PION
  • Warszawa, mazowieckie

Informatyk

Umowa o pracę

Twój zakres obowiązków:
Analizowanie biznesowych celów i potrzeb organizacji, a następnie projektowania, mechanizmów przepływu, analizy i wizualizacji danych, by wspomagały realizację wyznaczonych celów,
Projektowanie modelu danych firmy,
Budowanie i utrzymanie katalogu danych oraz repozytorium przepływu danych pomiędzy systemami,
Pośredniczenie między biznesem a programistami przekładając wymagania biznesowe na rozwiązania techniczne w obszarze danych,
Identyfikacja i rekomendowanie niezbędnych zmian w obszarze architektury danych.

Nasze wymagania:
Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki informatyczne),
Biegłe posługiwanie się SQL,
Znajomość technik eksploracji danych na platformie BigQuery,
Znajomość narzędzi wspomagających procesy zbierania, składowania, przetwarzania oraz wizualizacji i eksploaracji danych (zwłaszcza w oparciu o Google Cloud Platform),
Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2,
Cztery lata doświadczenia w eksploracji danych z wykorzystaniem języka SQL i wizualizacji danych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi BI oraz doświadczenie we współpracy z biznesem w zakresie analizy potrzeb i opisu wymagań,
Umiejętność logicznego i analitycznego myślenia,
Systematyczność i jednoczesna umiejętność automatyzowania pracy swojej i współpracowników,
Bardzo dobre zdolności komunikacyjne.

Mile widziane:
Posiadanie certyfikatów z obszaru zarządzania danymi (Data Engineer, Data Analyst, Data Scientist, Data Engineer, Data Architect, w szczególności na platformie Google Cloud Platform)
Umiejętność wizualizacji danych w narzędziach BI (Qlik Sense/Data Studio/Tableau)