Konstruktor elektronik – poziom Senior

Master Care
  • Warszawa, mazowieckie

Informatyk

Umowa o pracę

Dla jednego z naszych Klientów - firmy z blisko 20 letnim doświadczeniem w branży TELCO - specjalizującej się w systemach telekomunikacyjnych opartych o transmisję mikrofalową poszukujemy kandydata na stanowisko: Konstruktor elektronik – poziom Senior.

Zakres obowiązków:

- Projektowanie wybranych modułów elektronicznych (cyfrowych, mixed-signal lub RF) jednostki radiowej (RU) sieci 5G,
- Symulacje projektów obwodów elektronicznych,
- Rozwijanie biblioteki komponentów elektronicznych,
- Współpraca z projektantami obwodów RF (np. projektantami PA),
- Współpraca w zespole projektantów PCB oraz z deweloperami oprogramowania embedded,
- Ścisła współpraca z konstruktorami mechaniki i wypracowywanie z nimi wspólnych rozwiązań mechanicznych ze szczególnym uwzględnieniem odprowadzania ciepła,
- Kontakt z producentami kluczowych komponentów elektronicznych,
- Bring-up prototypowych obwodów elektronicznych,
- Wsparcie zespołu projektowego w zakresie usuwania problemów sprzętowych zaprojektowanych obwodów,
- Nadzór merytoryczny nad produkcją prototypową obwodów elektronicznych.

Wymagania

- Minimum 7 lat doświadczenia konstruowania obwodów elektronicznych (PCB) dla aplikacji z zakresu inżynierii komputerowej, radiokomunikacji lub telekomunikacji,
- Tytuł inżyniera z elektroniki, mechatroniki, telekomunikacji lub pokrewnym,
- Wiedza z zakresu projektowania szybkich obwodów cyfrowych lub mixed-signal (min. 3GHz),
- Biegła znajomość narzędzia do projektowania PCB (np. Allegro, PADS Professional, OrCAD, Altium Designer),
- Znajomość narzędzi do symulacji obwodów elektronicznych, przynajmniej w jednym z zakresów: High-Speed, Signal Integrity, RF,
- Dobra znajomość standardów SPI, I2C, Ethernet,
- Umiejętność przygotowania dokumentacji produkcyjnej PCB,
- Umiejętność obsługi aparatury pomiarowej, m.in. analizatorów widma, generatorów sygnałów, analizatorów sieci itp.,
- Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Dodatkowe atuty:

- Wiedza z zakresu projektowania obwodów RF (do 6 GHz),
- Wiedza z zakresu projektowania szybkich obwodów cyfrowym i mixed-signal (o częstotliwości min. 6GHz),
- Umiejętność projektowania sieci zegarowej na obwodzie PCB,
- Wiedza z zakresu badania zgodności w zakresie EMC,
- Znajomość standardów JESD204, PCI-E, DDR3/4,
- Doświadczenie pracy z układami System on a Chip, FPGA, Transceiverami RF,
- Podstawowa umiejętność programowania FPGA, mikroprocesorów i prostych układów cyfrowych na potrzeby procesy uruchamiania,
- Umiejętność tworzenia skryptów pomiarowych Python wykorzystujących interfejs SCIPI.

Oferta:

- Stabilna długoterminowa umowa bezpośrednio u klienta w pełnym wymiarze czasu pracy, w oparciu o UoP,
- Praca stacjonarna bądź pracę hybrydowa (min. 2 dzień/tydzień w biurze w Markach),
- Benefity: Prywatna opieka medyczna, Multisport, brak dress code’u, szkolenia 5G,
- Elastyczny czas pracy,
- Sprawny proces rekrutacji.
Dodana
Wygasa (za 6 dni temu)