Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 23.04.2024

Pracownik socjalny - praca dodatkowa

Wrocławskie Centrum Integracji
  • Wrocław, dolnośląskie

Pracownik biurowy

Umowa o pracę

I. Adres jednostki: Wrocławskie Centrum Integracji, ul. Strzegomska 49, 53-611 Wrocław
II. Określenie stanowiska: Pracownik socjalny
III. Planowane zatrudnienie: IV kwartał 2023r.; pierwsza umowa na czas określony – 6 miesięcy (z możliwością przedłużenia)
IV. Wymiar etatu: 0,25
V. Wymagania niezbędne związane ze stanowiskiem:
1. Obywatelstwo państwa członkowskiego UE.
2. Nieposzlakowana opinia.
3. Wykształcenie wyższe kierunkowe przygotowujące do zawodu pracownika socjalnego
4. Minimum 1 rok doświadczenia zawodowego na stanowisku pracownika socjalnego
5. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.
6. Osoba kandydująca nie była prawomocnie skazana za przestępstwa przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo karno - skarbowe.
7. Kwalifikacje zgodne z ust. o pomocy społecznej. (art. 116 i 156)
VI. Wymagania dodatkowe związane ze stanowiskiem:
1. Znajomość i przestrzeganie obowiązujących aktów prawnych związanych z wykonywaną pracą, a szczególnie:
• Ustawy o ochronie danych osobowych i RODO
• Ustawy o zatrudnieniu socjalnym.
• Ustawy o pomocy społecznej.

2. Doświadczenie w zakresie świadczenia pracy socjalnej mile widziane
3. Mile widziane doświadczenie w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym zwłaszcza w zakresie prowadzenia szkoleń grupowych oraz konsultacji indywidualnych.
4. Dobra znajomość obsługi komputera i programów (m.in. systemy operacyjne MS Windows, pakiet MS Office, Internet).
5. Kreatywność, samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji.
6. Umiejętność pracy w zespole (zdolności interpersonalne), sumienność, rzetelność, dobra organizacja czasu pracy.

VII. Zakres obowiązków:
1. Opracowanie Indywidualnych Programów Zatrudnienia Socjalnego zgodnie z ustawą o zatrudnieniu socjalnym dla uczestników.
2. Nadzór nad realizacją postanowień zawartych w Indywidualnych Programach Zatrudnienie Socjalnego.
3. Prowadzenie konsultacji indywidualnych dla uczestników WCI na rzecz poprawy funkcjonowania w środowisku społecznym
4. Prowadzenie warsztatów grupowych dla uczestników WCI z zakresu poprawy sytuacji życiowej i zawodowej
5. Kontakt z jednostkami wspomagającymi proces reintegracji społeczno-zawodowej uczestników, np. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu, ośrodki terapii uzależnień, schroniska dla bezdomnych.
6. Prowadzenie dokumentacji związanej z zajmowanym stanowiskiem.
7. Uczestnictwo w wyjściach integracyjno-kulturalnych z uczestnikami
VIII. Wymagane dokumenty:
Obowiązkowe:
• Życiorys zawodowy (CV) i list motywacyjny;
• Podanie o przyjęcie na stanowisko objęte naborem;
• Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego wykształcenia;
• Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego doświadczenia zawodowego;
• Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa państwa członkowskiego UE (patrz – załącznik pn. „Oświadczenie”);
• Oświadczenie o niekaralności (patrz – załącznik pn. „Oświadczenie”);
• Oświadczenie o posiadaniu zdolności do czynności prawnych i korzystaniu
z pełni praw publicznych (patrz – załącznik pn. „Oświadczenie”);
• Oświadczenie o nieposzlakowanej opinii w środowisku (patrz – załącznik pn. „Oświadczenie”).

Dodatkowe: kserokopie dokumentów potwierdzające wymagania dodatkowe związane ze stanowiskiem np. dokumenty potwierdzających posiadane doświadczenie, kwalifikacje i umiejętności niezbędne w pracy, itp. na stanowisku objętym naborem.

IX. Forma i termin składania ofert :
1. Wymagane dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać do sekretariatu Wrocławskiego Centrum Integracji przy ul. Strzegomskiej 49 we Wrocławiu;
2. Dokumenty należy złożyć w zamkniętej kopercie z podanym adresem i numerem telefonu kontaktowego wraz z dopiskiem: Nabór na stanowisko: Pracownik socjalny w terminie do dnia 30.12.2023 r. do godziny 10:00;
3. Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, szczegółowe CV (z uwzględnieniem dokładnego przebiegu kariery zawodowej), powinny być opatrzone klauzulą:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) oraz ustawą z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych (tj. Dz.U. 2016 poz. 902 ze zm.).”.
Aplikacje, które wpłyną do WCI po wyżej określonym terminie lub będą niekompletne, nie będą rozpatrywane.

X. Inne informacje:

Wybrane osoby spełniające kryteria formalne naboru, zostaną powiadomione o terminie rozmowy kwalifikacyjnej telefonicznie.
Dane osobowe zbierane w celu realizacji procesu rekrutacji będą przetwarzane przez okres trwania postępowania rekrutacyjnego, nie dłużej niż 2 miesiące ( przy czym w przypadku zatrudnienia dane te zostaną włączone do akt osobowych).
Po upływie okresu, o którym mowa w pkt. 2 dokumenty zostaną komisyjnie zniszczone. Z czynności tej sporządzony zostanie protokół.

XI. Dodatkowych informacji udziela: p. Regina Nowak – tel. (71) 782-35-22
od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00