Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 31.03.2024

TERAPEUTA ZAJĘCIOWY LUB TERAPEUTA/PRACOWNIK SOCJALNY

DPS DLA DZIECI PROW. PRZEZ ZSSND
  • Strumień, śląskie pow. cieszyński

Opiekun

Umowa o pracę

Dom Pomocy Społecznej w Strumieniu poszukuje pracownika na stanowisko: Terapeuta lub Terapeuta/pracownik socjalny w wymiarze 1/1 etat.

Opis stanowiska:
Celem pracy terapeuty jest:
– kształtowanie tych cech osobowości i charakteru, funkcji psychofizycznych, dzięki którym mieszkaniec osiągnie optymalny dla siebie rozwój i opanuje podstawowe umiejętności między innymi w zakresie samoobsługi, funkcjonowania społecznego,
– stymulowanie psychoruchowego rozwoju dziecka,
– kompensowanie stwierdzonych niedoborów rozwojowych,
– korygowanie nieprawidłowości w przebiegu procesów i funkcji psychicznych,

Celem pracy pracownika socjalnego jest:
– diagnoza potrzeb mieszkańców, obserwacja mieszkańców,
– zapewnienie podstawowych warunków do życia tym, którzy są ich pozbawieni poprzez organizowanie pomocy interdyscyplinarnych form pomocy,
– zaspokajanie tych potrzeb, które nie mogą być zaspokojone samodzielnie lub w ramach innych instytucji,
– wzmacnianie zdolności grup społecznych, osób i rodzin do samodzielnego rozwiązywania własnych problemów oraz doskonalenie już istniejących form działalności instytucjonalnej i samopomocy,
– poradnictwo, polegające na udzielaniu informacji, wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, zdolnym samodzielnie rozwiązywać problemy, będące przyczyną ich trudnej sytuacji życiowe,
– pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie samopomocy w zaspokajaniu potrzeb życiowych osób, grup i środowiska społecznego DPS, inicjowanie nowych form udzielania pomocy osobom tego potrzebującym oraz współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowywaniu, wdrażaniu oraz rozwijaniu programów społecznych ukierunkowanych na podniesienie jakości życia mieszkańców w DPS oraz osób usamodzielnionych.

Obowiązki terapeuty:
– diagnoza potrzeb mieszkańców, obserwacja mieszkańców
– prowadzenie różnych form terapeutycznych indywidualnych i grupowych, względem mieszkańców DPS z wykorzystaniem technik pracy terapeutycznej,
– współpraca w procesie tworzenia indywidualnych planów wsparcia
– obserwacja mieszkańca oraz reagowanie na zmianę oraz zagrożenia
– tworzenie warunków do rozwoju potencjału mieszkańców
– organizowanie czasu wolnego mieszkańcom
– współpraca z rodzinami i wolontariuszami
– tworzenie atmosfery zrozumienia w relacjach mieszkaniec – pracownik
– prowadzenie dziennika pracy terapeuty
– prowadzenie kart pracy terapeuty
– sporządzanie opinii i pism

Obowiązki pracownika socjalnego:
• prowadzenie spraw mieszkańców od momentu przyjęcia do Domu Pomocy Społecznej do momentu opuszczenia Domu zgodnie z obowiązującymi procedurami i przepisami
• dokonywanie czynności przyjęcia mieszkańca do DPS – według odpowiedniej procedury
• zaznajomienie nowo przybyłych mieszkańców z regulacjami obowiązującymi w DPS, w tym; Regulaminem pobytu i innymi regulacjami,
• prowadzenie:
- akt osobowych według procedury,
- spraw rentowych i emerytalnych,
- spraw zasiłków,
- prowadzenie odpłatności za pobyt mieszkańców,
- prowadzenie korespondencji wychodzącej i przychodzącej,
- przeprowadzanie wywiadów środowiskowych
- współpraca z sądami i prokuraturą,
- prowadzenie procesu usamodzielniania mieszkańców,
- prowadzenie spraw związanych z pochówkiem mieszkańca,
- współpraca z Ośrodkami Pomocy Społecznej, Powiatowymi Centrami Pomocy Rodzinie, KRUS-em, ZUS-em, itp.
- dokumentacji pracy pracownika socjalnego,
• współpraca z rodzinami mieszkańców oraz opiekunami prawnymi i terapeutami,
• przygotowanie projektów pism w sprawach mieszkańców,
• udzielanie porad i pomocy w zakresie doboru metod postępowania z mieszkańcami,
• współpraca z psychologiem, psychiatrą, terapeutami, opiekunami i innymi pracownikami DPS mająca na celu maksymalne zabezpieczenie interesu mieszkańców,
• bierze udział w organizowaniu odwiedzin mieszkańców,
• wpaja mieszkańcom nawyki kultury, zasady poszanowania mienia Domu, dba o ich schludny wygląd – osobiście i przy pomocy personelu,
• działania w zespole terapeutyczno - opiekuńczym,
• świadczenie pracy socjalnej poza siedzibą jednostki,
• inne zadania wynikające z procedur obowiązujących w DPS,
• prowadzenie sprawozdawczości,

Wymagania

– punktualność
– rzetelność i staranność w wykonywaniu powierzonych obowiązków
– cierpliwość i wyrozumiałość
– realizacja zadań zgodnie z zasadami BHP i P-poż
– przestrzeganie regulaminów i procedur DPS
– dbałość o mienie zakładu pracy
– wysoka kultura osobista w relacjach interpersonalnych
– wykształcenie kierunkowe związane z pracą terapeuty lub logopedy/terapeuty
– ważna książeczka do celów sanitarno-epidemiologicznych

Zgodnie z art.13 ust.1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych nr 679/2016 z dnia 27 kwietnia 2016 r. zwanego RODO oraz przepisami Dekretu ogólnego KEP w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim z dnia 13 marca 2018 roku informuję, iż:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu z siedzibą pod adresem: ul. 1 Maja 12, 43-246 Strumień, REGON:-00021, NIP: 548-14-89-200 prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame Prowincja Polska z siedzibą w Opolu pod adresem: ul. Mały Rynek 5, 45-020 Opole posiadającym REGON:, NIP: 754-17-22-702.
2. Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych, jest nim p. Mariusz Nowak. W sprawie udzielania informacji dotyczących Pani/Pana danych osobowych kontakt jest pod adresem e-mail @
3. Pani/Pan dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji:
dla umów o pracę na podstawie:
- realizacji obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c RODO) wynikającego z art. 22 Kodeksu Pracy
- wyrażonej przez Panią/Pana zgody (art. 6 ust. 1 lit. a RODO) na przetwarzanie danych wykraczających poza katalog określony w Kodeksie Pracy,
dla umów cywilnoprawnych na podstawie:
- realizacji umowy (art. 6 ust. 1 lit. b RODO)
Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w celu przyszłych rekrutacji w przypadku wyrażenia przez Panią/Pana odrębnej zgody na takie przetwarzanie zgodnie z podstawą z art. 6 ust. 1 lit. a RODO.
4. Pani/Pana dane osobowe mogą być przekazywane portalom rekrutacyjnym, innym podmiotom, gdy wynika to z przepisów prawa.
5. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich.
6. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane do zakończenia rekrutacji, natomiast w przypadku wyrażenia przez Panią/Pana zgody na przyszłe rekrutacje do odwołania zgody, lecz nie dłużej niż 6 miesięcy.
7. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz odwołania zgody w dowolnym czasie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do wzięcia udziału w procesie rekrutacji.
9. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2 00-193 Warszawa, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy prawa.
Informuję także, że zgodnie z art. 41 Dekretu, jeżeli Pani/Pan uzna, że przetwarzanie danych nie jest zgodne z przepisami Dekretu, ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych. Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, @
10.Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany oraz w formie profilowania.