Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 1098        SUBSKRYBUJE: 7144
Tematy, które interesują czytelników:  Pół etatu, Urlop

Jak stworzyć interesującą ofertę pracy?

Jak stworzyć interesującą ofertę pracy?

Poszukując pracowników, z pewnością doskonale wiesz, że konieczne będzie przygotowanie ogłoszenia. Ponieważ dziś bezrobocie jest bardzo niskie, a pracodawcy narzekają na niemożność znalezienia chętnych do pracy, oferta musi być napisana w interesujący sposób. Sprawdź, co radzimy.

Aby znaleźć dobrego pracownika, będziesz musiał się nieźle natrudzić – tak uważają specjaliści. Dlaczego? Gdyż aktualnie bezrobocie jest bardzo niskie – na koniec listopada 2016 r. wyniosło 8,2%, co oznacza, że jest niższe niż w analogicznym okresie w roku poprzednim. Ponieważ chętnych do podjęcia pracy jest mniej niż zazwyczaj, warto poświęcić czas na przygotowanie oferty pracy. Jeżeli będzie ona napisana w interesujący sposób, to otrzymasz więcej aplikacji.


Wzbudź zaufanie poszukujących – oferta musi być obszerna

Podstawową sprawą jest to, że oferta pracy powinna być napisana dość szczegółowo, co bezpośrednio przekłada się na jej objętość. Musisz zawrzeć w niej informacje dotyczące:

  • Wymagań. W tym punkcie powinny znaleźć się szczegółowe informacje o tym, czego oczekujesz od potencjalnego pracownika. Czy musi on posiadać wykształcenie kierunkowe, a jeżeli tak, to jakie? Czy wymagasz od potencjalnych pracowników znajomości branży lub doświadczenia? Wszystkie te informacje są bardzo ważne – im bardziej będą szczegółowe, tym lepiej, bo wówczas aplikacje prześlą jedynie osoby spełniające twoje oczekiwania.
     
  • Obowiązków. Powinieneś poinformować potencjalnego pracownika o zakresie jego obowiązków. Te informacje najlepiej wypunktować.
     
  • Oferowanych warunków pracy. Współcześnie pracodawcy nie zawsze zatrudniają w oparciu o umowę o pracę. Ta zaś wciąż jest najbardziej atrakcyjna z punktu widzenia pracowników. Dobrze również, abyś poinformował zainteresowanych o  tym, co oferujesz poza wynagrodzeniem. Gdybyś sam szukał pracy, to te informacje również były dla ciebie kluczowe, prawda?

Dość szczegółowa oferta wzbudza zaufanie osób poszukujących. Jako pracodawca musisz mieć świadomość tego, że współcześnie bezrobotni są bardzo czujni – większość z nich nie odpowiada na mało szczegółowe oferty, bo takie wydają się podejrzane.


Czy podać nazwę firmy?

Zdecydowanie tak! Jeżeli nie chcesz, aby kandydaci nie poznali adresu mailowego firmy, możesz skorzystać z rozwiązań proponowanych przez portale, na których można opublikować oferty. Takie pozwalają aplikować zainteresowanym przez przycisk „aplikuj”, a dokumenty są przekierowywane na adres wskazany przez pracodawcę. Takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce, a kandydaci doskonale wiedzą, że chcąc dostać zaproszenie na rozmowę o pracę, powinni dostosować się do prośby pracodawcy i aplikować zgodnie z jego życzeniem.

Dlaczego warto, abyś podał nazwę firmy? Pamiętaj, że współcześnie pracownicy bardzo często sprawdzają opinie o firmie poszukującej pracowników zanim klikną „wyślij aplikację”. Brak takiej informacji jest traktowany podejrzliwie, a specjaliści uważają, że nie jest to profesjonalne podejście do kwestii rekrutacji.

Podając nazwę firmy, nie powinieneś zapomnieć również o napisaniu co najmniej kilku zdań o niej. Czy jako przedsiębiorca jesteś liderem w branży i wyznaczasz trendy? A może dopiero rozpocząłeś działalność gospodarczą, a osoba, którą zatrudnisz, będzie wraz z tobą budować markę? Zamieszczenie takich informacji również może przekonać kandydata do wysłania swojej aplikacji.

Zobacz inne porady dla pracodawców

Komentarze do wpisu

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.