Inspektor ds. prowadzenia komputerowej ewidencji zdarzeń drogowych, administracji i obsługi elektron

Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze
  • Jelenia Góra, dolnośląskie pow. Jelenia Góra

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca na 3 piętrze w budynku bez windy, w pomieszczeniu przy oświetleniu sztucznym i naturalnym. Praca administracyjno-biurowa, przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę, wykonywana głównie w pozycji siedzącej - wymuszona pozycja ciała. Praca wymaga sprawnego narządu mowy, wzroku, słuchu oraz sprawności obu rąk. Praca wymaga szczególnej koncentracji i umiejętności komunikacji. Stanowisko wyposażone w komputer, drukarkę i telefon. Podjazd oraz toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych jedynie na parterze budynku. Stanowisko nie wymaga przemieszczania się pomiędzy budynkami Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Czas pracy zgodnie z ustawą o służbie cywilnej, praca jednozmianowa, podstawowy system czasu pracy.

  • Prowadzi komputerową ewidencję zdarzeń drogowych i kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego w celu zapewnienia kompletności i aktualności bazy danych.
  • Przygotowuje i prowadzi korespondencję związaną ze zdarzeniami drogowymi w zakresie informowania innych podmiotów i uczestników zdarzeń o sposobie rozstrzygnięcia postępowań i ich zakresie odpowiedzialności w celu usprawnienia dalszych czynności odszkodowawczych.
  • Prowadzi korespondencję związana ze zdarzeniami drogowymi z innymi jednostkami i komórkami.
  • Weryfikuje i prowadzi komputerową ewidencję kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.
  • Weryfikuje i prowadzi komputerową ewidencję zawiadomień o wykonaniu środka karnego.
  • Sporządza zaświadczenia i informacje o wykroczeniach popełnionych przez kierowców oraz udziela informacji zainteresowanym o posiadanej przez nich ilości punktów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym oraz współpracuje z innymi podmiotami.
  • Wprowadza do ewidencji naruszeń przepisów ruchu drogowego dokonanych przez kierowców ujawnionych przez inne instytucje tj. Straż Miejską, Inspekcję Transportu Drogowego i Straż Graniczną.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 roku do dnia 31 lipca 1990 roku pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 roku o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeńśtwa państwa z lat 1944 - 1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 roku lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 01 sierpnia 1972 roku.
  • Znajomość: Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji
  • Znajomość Ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego
  • Znajomość Ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia
  • Znajomość Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym
  • Znajomość Ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami
  • Znajomość Ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej
  • Znajomość Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 lutego 2002 r. w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego
  • Znajomość Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 września 2022 r. w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu drogowego
  • Znajomość Zarządzenia nr 31 Komendanta Głównego Policji z dnia 22 października 2015 r. w sprawie metod i form prowadzenia przez Policję statystyki zdarzeń drogowych
  • Komunikatywność
  • Terminowość
  • Dokładność
  • Obsługa komputera
  • Wysoki poziom kultury osobistej
  • Poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli „Poufne” lub złożenie ankiety bezpieczeństwa osobowego na dostęp do informacji niejawnych o klauzuli „Poufne”..
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego
  • Umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy specjalistycznej

Oferujemy

  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników

- dodatek za wieloletnią pracę w wysokości max do 20% wynagrodzenia zasadniczego

- nagrody jubileuszowe

- dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. trzynastka

- dofinansowanie do zaków okularów korekcyjnych

- możliwość korzystania z kasy zapomogowo-pożyczkowej

- możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego

- możliwość przystąpienia do Pracowniczych Planów Kapitałowych

Dodana
Wygasa (jutro)