Starszy specjalista ds. ochrony danych osobowych

Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim
  • Pruszcz Gdański, pomorskie pow. gdański

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • praca biurowa przy monitorze ekranowym przy natruralnym i sztucznym oświetleniu
  • podstawowe wyposażenie stanowiska: komuter, telefon, drukarka
  • stanowisko zlokalizowane w siedzibie urzędu
  • większość zadań wykonywana jest w pozycji siedzącej
  • bariery architektoniczne - brak wind oraz toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych, budynek dwukondygnacyjny
  • na stanowisku pracy nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia
  • realizacja zadań inspektora ochrony danych, poprzez: zapewnienie przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych w KPP Pruszcz Gdański i jednostkach podległych, w tym:
  • sprawdzanie zgodności przetwarzania danych osobowych z obowiązującymi przepisami
  • opracowywanie i aktualizowanie dokumentacji dotyczącej przetwarzania danych osobowych, zastosowanych środków technicznych i organizacyjnych dla ochrony danych w zależności od ich kategorii i poziomu zagrożeń
  • prowadzenie szkoleń w zakresie ochrony danych osobowych
  • prowadzenie rejestru wszystkich zbiorów danych przetwarzanych w jednostce organizacyjnej
  • wykonywanie zadań określonych w politykach bezpieczeństwa dla systemów informatycznych Policji i manualnych zbiorów danych osobowych
  • realizacja zadań inspektora bezpieczeństwa teleinformatycznego określonych w dokumentach bezpieczeństwa tych systemów i sieci teleinformatycznych Policji

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub na podobnym stanowisku
  • znajomość przepisów związanych z realizacją zakresu zadań
  • umiejętność sprawnej obsługi typowych urządzeń biurowych, w tym znajomość programów informatycznych MS Office, MS Word, Excel
  • dobra organizacja pracy własnej, dokładność, systematyczność
  • umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, umiejętność przekazywania informacji w sposób precyzyjny
  • poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ściśle tajne lub wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 roku o ochronie informacji niejawnych
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów – nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 01 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 01 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Miejsce do ćwiczeń lub zajęcia sportowo-rekreacyjne w miejscu pracy
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Zniżki na wypoczynek w ośrodkach wypoczynkowych
Dodana
Wygasa (dzisiaj)