• Wrocław, dolnośląskie

Manager

Umowa o pracę

Michael Page Finance & Human Resources - W centrum naszej działalności znajdują się tysiące ludzi, których życie odmieniliśmy znajdując im nową pracę oraz wyjątkowa jakość usług, które świadczymy naszym klientom i kandydatom. Z dumą wyznaczamy standardy na rynku rekrutacyjnym, a dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu połączonemu ze zrozumieniem osobistych motywacji, stwarzamy naszym kandydatom okazję do realizacji pełni ich potencjału.

Niezależnie od tego czy jesteś pracodawcą poszukującym członków swojego zespołu, czy kandydatem, który chce rozwinąć swoją karierę, Michael Page oferuje Ci zespół który zrozumie Twoje potrzeby. Wraz z Page Executive i Page Outsourcing, Michael Page jest częścią PageGroup. Jesteśmy pewni, że nasza wiedza pomoże Ci osiągnąć Twoje cele – niezależnie od tego czy szukasz pracownika, czy też nowego miejsca pracy.

Zakres obowiązków

  • Coordinate SAP S4 Hana implementation projects, including project planning, resource allocation, budgeting, and timeline management
  • Collaborate with stakeholders to define project scope, objectives, deliverables, and success criteria
  • Develop detailed project plans, including work breakdown structures, task dependencies, critical path and milestones, to ensure project progress and adherence to timelines
  • Coordinate and lead project teams, including internal resources and external vendors, ensuring clear roles, responsibilities, and communication channels
  • Monitor project progress, identify risks and issues, and develop mitigation strategies and contingency plans
  • Facilitate meetings, workshops, and discussions to gather requirements, define business processes, and align project objectives with SAP functionalities
  • Cooperation with 3rd parties in SAP system development
  • Apply and promote the Group Code of Conduct internally as well as in supplier relations

Wymagania

  • Experience in SAP S/4HANA implementation projects (at least one full implementation cycle)
  • Understanding of SAP S/4HANA functionality, best practices, and its implementation methodology
  • Project management skills encompassing scope management, scheduling, budgeting, and risk mitigation
  • Strong leadership presence with the ability to inspire, motivate, and effectively manage a team in a remote environment
  • Demonstrated ability to communicate clearly and concisely with diverse stakeholders at all levels
  • Excellent analytical and problem-solving skills with a focus on finding creative solutions
  • Superior organizational and time management skills to maintain project focus and efficiency
  • Proven ability to work independently and collaboratively within a team environment
  • Master's Degree (SAP-related preferred)
  • Fluent command in English
  • Excellent analytical and judgment skills as well as a strategic mind-set
  • Demonstrated ability to identify business process issues and drive process improvements
  • Ability to work independently on multiple tasks and projects with various stakeholders (various cultures)

Oferujemy

  • Private medical care
  • Competitive total compensation including company car or equivalent
  • Co-financing of holiday packages
  • Seasonal vouchers and gifts for employee's children
  • Multisport program
  • Participation in family picnics and tours: cycling, skiing, fishing
  • Insurance packages in PZU and Allianz
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Michael Page Finance & Human Resources 40-007 Katowice Uniwersytecka 13, NIP: 5252345586 zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby bieżącej rekrutacji. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana. Dodatkowo wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby przyszłych rekrutacji przez okres 12 miesięcy. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana.
Dodana
Wygasa (za 13 dni temu)